Co słychać na powiatowych drogach?

Właśnie zakończyła się przebudowa ulicy Popiełuszki, dawna ul. ZWM a na ulicy Warszawskiej kolejny etap remontu.

Ilustracja do artykułu ZWM5.jpg

Zakończyła się inwestycja Powiatu Płońskiego  pn. „Przebudowa drogi powiatowej  Nr 3078W ul. ZWM w Płońsku”.

Całkowity koszt inwestycji:  2 881 153,88 zł

Dofinansowanie z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”:  1 423 064,00 zł

Udział finansowy Gminy Miasto Płońsk:  739 500,00 zł

Wykonanie oświetlenia ulicy: środki własne Gminy Miasta Płońsk w wys. 146 370,00 zł

Termin realizacji: listopad ‘2017

Zakres inwestycji:

- przebudowa nawierzchni bitumicznej jezdni na odcinku o długości 617,81 m - przebudowa 3 skrzyżowań, w tym 1 typu rondo,

- chodnik z kostki brukowej na odcinku o długości  494,70 m

- ciąg pieszo-rowerowy z kostki brukowej na odcinku o długości 600,51 m

- parking na 64 miejsca postojowe, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych.

Na ulicy Warszawskiej w Płońsku, wykonawca – firma STRABAG - wdrożył kolejny etap czasowej organizacji ruchu. Zgodnie z jej założeniami zamknięty został wjazd i wyjazd z ulicy Wojska Polskiego w ulicę Warszawską. Wykonawca wyznaczył objazd do ulicy Warszawskiej z ulicy Wojska Polskiego i ulic osiedlowych ulicą Wyszogrodzką. Ponadto, w obrębie prowadzenia robót kanalizacyjnych na ulicy Warszawskiej (od ul. Wojska Polskiego do ulicy Mickiewicza) wprowadzony został ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Wprowadzona organizacja ruchu będzie obowiązywała do zakończenia robót kanalizacyjnych oraz w trakcie robót budowlanych związanych z wymianą konstrukcji jezdni. Czas wykonania robót w tym etapie jest uzależniony od warunków atmosferycznych.