Zmagania recytatorskie w ZS nr 2

14 grudnia w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku odbył się doroczny już V Powiatowy Konkurs Recytatorski „Podchody Patriotyczne” adresowany do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych oraz szkół podstawowych (klasy 7 i 8). Nagrody dla uczestników ufundowali: Starostwo Powiatowe w Płońsku, Bank Spółdzielczy oddz. Płońsk i Rada Rodziców przy ZS nr 2 w Płońsku.

Ilustracja do artykułu DSC_0059.JPG

Do konkursu przystąpiła rekordowa liczba uczestników, 16 ze szkół ponadgimnazjalnych i 20 ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Konkurs, który w tym roku wpisuje się w stulecie obchodów Święta Niepodległości, ma na celu rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień polonistycznych, promowanie talentów recytatorskich, kształtowanie  tożsamość narodowej młodych ludzi poprzez popularyzację poezji patriotycznej. Nagrody wręczyli wicestarosta Krzysztof Wrzesiński i dyrektor ZS nr 2 w Płońsku Wiesława Junczak. W jury zasiedli: Bogumiła Siuda z ZS nr 2 w Płońsku, Renata Grabowska z Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku i Anna Goliasz ze Starostwa Powiatowego w Płońsku.

W kategorii szkoły podstawowe i gimnazjalne kolejno zajęli:

1 miejsce Dawid Szczepański SP nr 3

2 miejsce Ilona Klonowska Publiczne Gimnazjum przy ZSO w Płońsku

3 miejsce ex aequo zajęły: Zofia Mączyńska SP Sochocin i Maja Kruszewska SP Sochocin

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne kolejno zajęli:

1 miejsce Katarzyna  Osmańska ZS nr 1

2 miejsce Adrianna Raźniewska ZS nr 1

3 miejsce Radosław Białoskórski ZS nr 1

Wyróżnienie otrzymał Dominik Parulski ZS nr 1

Powrót na początek strony