Zima na drogach

Jak mawiają kierowcy – zima najlepiej wygląda na zdjęciu. Trudno się dziwić, kiedy trzeba jechać, a drogi są zaśnieżone lub oblodzone. Jak sobie z tym radzi Powiatowy Zarząd Dróg w Płońsku?

Ilustracja do artykułu Zima.jpg

Jak informuje PZD w Płońsku, drogi powiatowe przebiegające przez powiat płoński objęte są trzema standardami zimowego utrzymania dróg w sześciostopniowej skali, tj. IV, V i  VI, które zostały opracowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Drogami w IV standardzie czyli tymi, które są odśnieżane w pierwszej kolejności, są ulice w mieście Płońsku i Raciążu oraz drogi Płońsk – Raciąż, Ojrzeń – Nowe Miasto oraz Ilinek – Bulkowo, Pozostałe drogi powiatowe przyporządkowane są do niższych standardów, a to oznacza, że są odśnieżane lub posypywane w dalszej kolejności.

Powiatowy Zarząd Dróg zapewnia, że reaguje na wszelkie sygnały ze strony mieszkańców, śledzi na bieżąco prognozę pogody, wyznaczył dyżury w okresie zimowym dla szybkiego reagowania. Niestety, nie dojedziemy do wszystkich w jednym czasie, za co przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość - mówi dyrektor PZD Marcin Piechocki. W przypadkach, gdy droga jest nieprzejezdna, a trzeba, np. dojechać do lekarza lub w innych nagłych, prosimy o kontakt:

Obwód Drogowy nr 1 w Płońsku

- tel. 23 662 20 44

Obwód Drogowy nr 2 w Raciążu

- tel. 23 679 11 11

email pzd2044@wp.pl

Poniżej zamieszczamy wykaz dróg objętych planem zimowego utrzymania oraz opis standardów zimowego utrzymania dróg.