Zaproszenie na 11 listopada

Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska, Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego Dariusz Żelasko, Burmistrz Andrzej Pietrasik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Płońsku Henryk Zienkiewicz Zapraszają na obchody 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości 11 listopada 2021 r.

na białym tle, pomiędzy herbem miasta Płońska a herbem powiatu płońskiego z prawej strony widnieje tekst: Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska,
Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego Dariusz Żelasko,
Burmistrz Andrzej Pietrasik,
Przewodniczący Rady Miejskiej w Płońsku Henryk Zienkiewicz
Zapraszają na obchody
103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości
11 listopada 2021 r.
Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą w kościele Św. Michała Archanioła w Płońsku o godz. 10.00
Program uroczystości
Msza Święta w kościele Św. Michała Archanioła w Płońsku
Przemarsz uczestników uroczystości ulicami: Płocką, Plac 15 Sierpnia, Grunwaldzką pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego
Odsłonięcie Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego
Wystąpienia okolicznościowe pod Pomnikiem
Złożenie kwiatów pod Pomnikiem
Przejście delegacji na cmentarz parafialny
Złożenie kwiatów na grobie poległych w 1920 r.
Zakończenie uroczystości.
W celu uświetnienia uroczystości prosimy o przybycie z pocztami sztandarowymi
Prosimy o potwierdzenie delegacji składającej kwiaty na uroczystości 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości do dnia 8 listopada 2021 r.
Kontakt w Biurze Promocji w Urzędzie Miejskim w Płońsku pod nr tel. 23 663 13 34 lub e-mail: s.bielinski@plonsk.pl
Uroczystość według ceremoniału strzeleckiego z okazji 25-lecia Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk
Poniżej na czerwonym tle z Godłem Polski u dołu zamieszczono tekst: Wydarzenia towarzyszące
Godz. 16.00
Odsłonięcie Pomnika Józefa Piłsudskiego przy siedzibie Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk.
Godz. 19.00
Uroczysta gala Jubileuszu 25-lecia Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku.
Godz. 18.00
Koncert Orkiestry reprezentacyjnej Policji pod batutą mł. insp. Janusza Trzepizura.
Sala widowiskowo-kinowa Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku.
Wstęp bezpłatny – wejściówki do odbioru w kasie MCK.

Program uroczystości:

• msza Święta w kościele Św. Michała Archanioła w Płońsku,
  • przemarsz uczestników uroczystości ulicami: Płocką, Plac 15 Sierpnia, Grunwaldzką pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego,
  • odsłonięcie Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego,
  • wystąpienia okolicznościowe pod Pomnikiem,
  • złożenie kwiatów pod Pomnikiem,
  • przejście delegacji na cmentarz parafialny,
  • złożenie kwiatów na grobie poległych w 1920 r.
  • zakończenie uroczystości.

W celu uświetnienia uroczystości prosimy o przybycie z pocztami sztandarowymi.

Kontakt w Biurze Promocji w Urzędzie Miejskim w Płońsku pod nr tel. 23 663 13 34 lub e-mail: s.bielinski@plonsk.pl

Wydarzenia towarzyszące:

Godz. 16.00

Godz. 19.00

Godz. 18.00

Sala widowiskowo-kinowa Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku.

Wstęp bezpłatny – wejściówki do odbioru w kasie MCK.