Zainaugurowali nowy rok szkolny

Rok szkolny 2022/2023 w klasach I w szkołach powiatowych rozpoczęło 1189 uczniów (najwięcej w Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku - ok. 500). Ogółem w oddziałach we wszystkich szkołach średnich powiatowych naukę rozpoczęło blisko 3900 uczniów (o 116 więcej niż w roku ubiegłym)

Rozpoczęcie roku szkolnego. Dyrekcja szkoły i zaproszeni goście siedzą za stołem.

Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego uczestniczyła w uroczystościach w Zespole Szkół nr 1 i Zespół Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku, w których trwają remonty. Budynek Zespołu Szkół nr 2 przechodzi termomodernizację oraz remont pomieszczeń w placówce, a przy Zespołu Szkół nr 1 powstaje hala sportowa. Również teren wokół szkoły zostanie zagospodarowany.
Podczas oficjalnego rozpoczęcia nie brakowało przemówień dyrektorów tych placówek i zaproszonych gości.
Starosta w swoim przemówieniu w ZS nr 2 odniosła się do książki „Jak wychować nazistę. Reportaż o fanatycznej edukacji” autorstwa Gregora Ziemera. Wspomniała przy tym jak ważna jest edukacja ku otwartości.