XVII Międzynarodowy Festiwal ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego

Koncert „Ave Maria Stella podczas festiwalu Sarbiewskiego.

Starosta Elżbieta Wiśniewska, naczelnik wydziału oświaty Paweł Dychto, Elżbieta Nowatorska Leśniak (sopran), Irena Ulku (organy).

Kościół parafialny pw. św. Stanisława w Sarbiewie jest przykładem budownictwa drewnianego z okresu późnego średniowiecza, jednym z nielicznych, jakie zachowały się w tej części Polski. W kościele znajdują się ośmiogłosowe organy z końca XIX wieku wykonane przez Józefa Szymańskiego.

W sobotę 4 czerwca odbył się w kościele koncert „Ave Maria Stella - w hołdzie ks. M.K.Sarbiewskiemu -poecie Maryjnemu” w wykonaniu Elżbiety Nowatorskiej-Leśniak (sopran) i Ireny Ulku (organy). Irena jest kompozytorem przepięknego hymnu festiwalu  do wiersza ks.Sarbiewskiego „Do źródła Sony”. W wydarzeniu wzięli udział Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska oraz Naczelnik Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Paweł Dychto.

Powiat Płońsku sfinansował ten koncert w ramach Międzynarodowego festiwalu ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego.