XVII Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży

W piątek 27 maja w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku odbyła się XVII Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży.

Przewodniczący Dariusz Żelasko wręcza upominki ks. Zbigniewowi Sajewskiemu.

W Parafiadzie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Rywalizacja toczyła się w kilku dyscyplinach, m.in. w piłce nożnej i w siatkówce. W programie wydarzenia znalazły się również konkursy - poetycki, muzyczny i plastyczny.
Podczas otwarcia wydarzenia Powiat Płoński reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu Pan Dariusz Żelasko oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pan Józef Bluszcz. Wręczyli oni Proboszczowi Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku  ks. Zbigniewowi Sajewskiemu list gratulacyjny od władz Powiatu oraz koszyk z gadżetami promocyjnymi Powiatu. Organizatorem wydarzenia był Parafialny Uczniowski Klub Sportowy "Maksymilian" w Płońsku.