XVI Jesienny Jarmark „Od pola do stołu” za nami

To cykliczne wydarzenie, także w tym roku przyciągnęło wielbicieli tradycyjnej i ekologicznej żywności. Wśród wystawców prezentujących swoje produkty znaleźli się miejscowi twórcy, rękodzielnicy, artyści oraz hodowcy kwiatów, krzewów i starych odmian drzew owocowych.

Kobieta lepi pierogi.
W odbywającej się po raz siódmy kulinarnej Bitwie Regionów, zmierzyły się Koła Gospodyń Wiejskich.
Partnerem tegorocznej edycji był Powiat Płoński.
Po raz pierwszy w historii Jarmarku odbył się maraton polsko - ukraiński lepienia pierogów oraz międzykulturowy maraton rękodzieła z udziałem Kół Gospodyń Wiejskich.
Działania te zrealizowane zostały w ramach projektu pn. #SlavaUkraini - działania na rzecz integracji społecznej cudzoziemców legalnie przebywających w powiecie płońskim.
Dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Celowego – Rezerwy Funduszu Pacy Integracja cudzoziemców w społeczeństwie w ramach Konkursu „Razem możemy więcej”.
Przypomnijmy, że Powiat Płoński otrzymał ponad milion złotych na działania na rzecz integracji społecznej cudzoziemców legalnie przebywających w powiecie płońskim.

działania projektowe.png