XLII sesja Rady Powiatu Płońskiego

27 października (ŚRODA) o godz. 14.30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Płońsku przy ul. Płockiej 39 (II piętro pok. nr 325) odbędzie się XLII sesja Rady Powiatu Płońskiego.

w sali konferencyjnej, przy stołach konferencyjnych siedzą radni powiatu płońskiego

Sesja Rady Powiatu Płońskiego zostanie przeprowadzona w programie e-Sesja.

Porządek obrad przedstawia się następująco:

2. Przyjęcie protokołu z XLI sesji Rady Powiatu Płońskiego.
  4. Sprawozdanie Przewodniczącego Zarządu Powiatu z działalności Zarządu w okresie między sesjami Rady Powiatu.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na złożenie wniosku o zezwolenie na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie zabudowanej nieruchomości położonej w Raciążu przy ul. Płockiej.
  7. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań, na które zostaną przeznaczone środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznane Powiatowi Płońskiemu zgodnie z algorytmem na 2021 rok.
  8. Przyjęcie sprawozdania z realizacji Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Płońskim w 2021 roku.
  9. Przyjęcie informacji na temat „Dostępność i realizacja usług zdrowotnych w specjalistycznej opiece zdrowotnej świadczonych dla mieszkańców Powiatu Płońskiego przez podmioty lecznicze”.
  10. Przyjęcie informacji o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2020/2021, w tym o wynikach sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych, wynikach nadzoru pedagogicznego sprawowanego przez kuratora oświaty oraz o działaniach inwestycyjno – remontowych.
  11. Przyjęcie informacji z realizacji Projektu „Jak uczyć żeby nauczyć – dobre metody nauczania języka angielskiego – intensywne szkolenia” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz budżetu państwa.
  12. Przyjęcie informacji z działalności Powiatowego Zarządu Dróg w Płońsku w roku 2021.
  13. Przyjęcie informacji o aktualnym stanie organizacyjnego przygotowania działań reagowania kryzysowego ze szczególnym uwzględnieniem ochrony przeciwpowodziowej na terenie Powiatu Płońskiego.
  14. Przyjęcie raportu z realizacji „Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Płońskiego do roku 2023” za lata 2019-2020.

W związku z trwającą epidemią COVID-19, w  trosce o bezpieczeństwo uczestników sesji Rady Powiatu, rekomendujemy oglądanie transmisji obrad przez Internet.

Transmisje on-line i nagrania Sesji Rady Powiatu Płońskiego dostępne są pod linkiem: https://transmisja.esesja.pl/plonskpowiat