Wznowienie działalności punktów npp i npo

Z dniem 8 czerwca 2020 roku wznowione zostaje udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji w sposób bezpośredni we wszystkich punktach zlokalizowanych na terenie powiatu płońskiego.

Ilustracja do artykułu grafika do informacji o bezpłatnym poradnictwie prawnym.png

Punkty będą mogły być wizytowane tylko przez osoby z odpowiednio zakrytymi ustami i nosem zgodnie z obowiązującymi przepisami. Konieczne będzie również zdezynfekowanie rąk przy wejściu oraz zasada oczekiwania w kolejce w odstępie min. 2 m.

Ponadto informuję, że na podstawie art. 29 ustawy z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r. poz. 875) wprowadzono zmiany w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2020 r. poz. 294 ze zm.) poszerzające krąg beneficjentów.

Nieodpłatna pomoc prawna od dnia 16 maja 2020 r. obejmuje także sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku.

Co istotne, osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy będą zobowiązane do złożenia pisemnego oświadczenia, że nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz dodatkowo oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku.

Osoby chcące skorzystać z bezpłatnego poradnictwa proszone są o umówienie terminu i godziny wizyty w dni powszednie w godz. 8.00-16.00 pod następującymi numerami telefonów:

• Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej – lokalizacja Płońsk – Raciąż – tel. (23) 662 40 39
  • Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Naruszewie – tel. (23) 663 10 51
  • Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Nowym Mieście – tel. (23) 661 49 20 w. 1

lub rezerwację on-line:

Bliższe informacje pod nr telefonu (23) 663 24 28.

Lokalizacje, dni i godziny czasu pracy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

na terenie powiatu płońskiego w 2020 roku

Nr

Punkt

Harmonogram czasu pracy punktu

Podmiot świadczący porady

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej

w Płońsku,
09-100 Płońsk, ul. Płocka 39,
II piętro, pokój nr 312

Poniedziałek                 godz. 800 - 1200

Wtorek                 godz. 1200 - 1600

Środa                    godz. 800 - 1200

Czwartek                 godz. 1100 - 1500

Adwokat wskazany przez Okręgową Radę Adwokacką w Płocku / Radca prawny wskazany przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Olsztynie

Porady nieodpłatnej pomocy prawnej będą udzielane po  wcześniejszym zgłoszeniu

telefonicznym pod nr tel. (23) 662 40 39 lub rezerwacji on-line: https://np.ms.gov.pl/mazowieckie/płoński*

Urząd Miejski w Raciążu,
09-140 Raciąż, pl. Adama Mickiewicza 17

Piątek                   godz. 800 - 1200

Radca prawny wskazany przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Olsztynie

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej

Urząd Gminy w Naruszewie, 09-152 Naruszewo,
Naruszewo 19A

poniedziałek – piątek
w godz. 1200-1600

Punkt powierzony do prowadzenia organizacji pozarządowej –  FUNDACJI TOGATUS PRO BONO z siedzibą w Olsztynie

Porady nieodpłatnej pomocy prawnej będą udzielane po  wcześniejszym zgłoszeniu

telefonicznym pod nr tel. (23) 663 10 51 lub rezerwacji on-line: https://np.ms.gov.pl/mazowieckie/płoński*

Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

Urząd Gminy w Nowym Mieście, 09-120 Nowe Miasto, ul. Apteczna 8

poniedziałek – wtorek
w godz. 800-1200

środa w godz. 1300-1700

czwartek – piątek
w godz. 800-1200

Punkt powierzony do prowadzenia organizacji pozarządowej - FUNDACJI TOGATUS PRO BONO z siedzibą w Olsztynie

Porady nieodpłatnej pomocy prawnej będą udzielane po  wcześniejszym zgłoszeniu

telefonicznym pod nr tel.

(23) 661 49 20 w. 1 lub rezerwacji on-line: https://np.ms.gov.pl/mazowieckie/płoński*

* Z ważnych powodów dopuszcza się ustalanie innej kolejności. Kobietom w ciąży porady udzielane są poza  kolejnością.

Wszystkie punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego usytuowane są w lokalach zapewniających dogodny dostęp dla osób niepełnosprawnych.