Wyczekiwana winda w SP nr 2 w Płońsku

Powiat Płoński dofinansuje ten projekt do łącznej wysokości 150 000,00 zł w ramach ,,Programu wyrównywania różnic między regionami III" ze środków PFRON.

Siedem osób siedzi wokół stołu konferencyjnego, na stole leżą dokumenty.

24 lutego 2021 roku Rada Powiatu Płońskiego przyjęła Uchwałę Nr XXXIII/208/2021 w sprawie przystąpienia i przyjęcia do realizacji w 2021 roku programu pn. "Program wyrównywania różnic między regionami III" Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Poprzez przyjęcie ww. uchwały Rada Powiatu Płońskiego umożliwiła uzyskanie dofinansowania m. in. samorządom gminnym oraz podmiotom, które prowadzą placówki edukacyjne lub środowiskowe domu samopomocy.
W ramach realizacji Programu, PFRON kieruje środki na działania wyrównujące różnice między regionami w obszarze rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz dostępności, w tym na likwidację barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się
i komunikowania, likwidację barier transportowych.
Program umożliwia Powiatowi Płońskiemu włączenie się w działania na rzecz wyrównania szans osób niepełnosprawnych, zamieszkujących Powiat Płoński w dostępie do rehabilitacji zawodowej i społecznej i rozszerza katalog zadań własnych powiatu i zadań zleconych przewidzianych do realizacji w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz
zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Przedmiotem umowy jest dofinansowanie ze środków PFRON projektu pn. "Dostosowanie szkoły podstawowej do potrzeb osób niepełnosprawnych", realizowanego w ramach obszaru B programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III".
Zakres rzeczowy projektu:
  • budowa szybu windowego zewnętrznego w części A, na wewnętrznym dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku,
  • zakup i montaż dźwigu osobowego,
  • prace wykończeniowe, w tym zasilanie elektryczne do windy przebudowa instalacji c.o.
Powiat Płoński dofinansuje ze środków PFRON ww. projekt do łącznej wysokości 150 000,00 zł (słownie złotych: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100).
Całkowity koszt realizacji projektu: 329 068,35 zł (koszt oszacowany na początku 2021 roku).
"Cieszę się, gdy udaje się znosić bariery architektonicznie w obiektach publicznych, szczególnie zaś w szkołach. Podpisana umowa w Starostwie z Burmistrzem Miasta Płońska Andrzejem Pietrasikiem jest ważna bo dzięki niej SP nr 2 jako pierwsza miejska szkoła będzie dostosowana do potrzeb osób z dysfunkcjami ruchu. To dobry krok na drodze do dostępności szkół dla wszystkich." informuje Elżbieta Wiśniewska.
"To ważny dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku. Cieszę się, że wyczekiwana winda dla potrzeb osób mających trudności w poruszaniu się wreszcie będzie mogła być zrealizowana . Umowa Powiatu Płońskiego z samorządem Gminy Miasto Płońsk umożliwi tę inwestycję o co zabiegałam jako dyrektor PCPR z poprzednią dyrektor Panią Bożeną Dzitowską." - dodaje Agnieszka Piekarz.