Wręczenie certyfikatów dla uczniów klas mundurowych ZS nr 1 w Płońsku

Już po raz drugi w tej szkole wręczone zostały Certyfikaty Ministerstwa Obrony Narodowej oraz zaświadczenia dla uczniów, kończących szkolenie policyjne.

Starosta odbiera od uczennicy statuetkę.
Na wręczenia certyfikatów byli:
- Dariusz Żelasko Przewodniczacy Rady Powiatu Płońskiego,
- Stefan Pawłowski reprezentujący pana Macieja Romana Wąsika, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji,
- przedstawiciele Wojska RP: ppłk Mariusz Łuszczyński, który reprezentował płk. Roberta Kamińskiego – dowódcę 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu,
- mjr Krzysztof Sitarski- zastępca komendanta WKU w Ciechanowie,
- ppłk SG Krzysztof Jurkowski- Komendant Placówki SG Warszawa - Modlin, insp. Jarosław Brzozowski - Komendant Powiatowy Policji w Płońsku, komendant PSP w Płońsku- bryg. Artur Czachowski.
Ponadto obecni byli: p. Michał Wojtusik - wizytator kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatury w Ciechanowie, który reprezentował pana Jacka Zawiślińskiego – dyrektora Kuratorium Oświaty, ks. kan. Zbigniew Sajewski, proboszcz Parafii Św. M.M. Kolbego w Płońsku, lokalne media, nauczyciele, pracownicy ZS nr 1 oraz rodzice uczniów klas mundurowych.
Dzień w którym następuje podsumowanie współpracy szkoły z instytucjami w celu realizacji zadań w zakresie kształcenia specjalistycznego - policyjnego i wojskowego.
Szkolenie wojskowe w części pokryte jest ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej oraz ze środków Powiatu Płońskiego. Realizowane jest dzięki współpracy z 2 Mazowieckim Pułkiem Saperów w Kazuniu.