Wiosenny Konkurs "Historia Lokalna w Fotografii"

Płońsk, dnia 06.03.2023 r.

Wiosennego Konkursu "Historia Lokalna w Fotografii"

dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych

Organizator: Stowarzyszenie Proobrone Centrum Edukacji WATAHA z s. w Płońsku oraz Starostwo Powiatowe w Płońsku ogłaszają

Wiosenny Konkurs "Historia Lokalna w Fotografii"

Cele:

1. Promowanie postaw patriotycznych.

2. Motywowanie młodzieży do eksplorowania historii lokalnej, a w szczególności miejsc, obiektów oraz wyszukiwanie osób, których historia nie była powszechnie publikowana.

3. Kształtowanie pozytywnych postaw społecznych uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych na terenie powiatu płońskiego.

Założenia:

1. Konkurs odbędzie się w okresie od dnia ogłoszenia tj. 06 marca br. do 31 marca br.

2. Konkurs skierowany jest do młodzieży starszych klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

3. W konkursie może wziąć udział wytypowana przez dyrektora szkoły tylko jedna klasa reprezentująca placówkę, która zespołowo opracuje pracę złożoną z następujących części:

a) praca fotograficzna miejsca, obiektu lub osoby o historycznym znaczeniu, położonego w graniach powiatu płońskiego (odbitki na papierze fotograficznym formatu A4 w ilości od 1 do 3),

b) referat w formie pisemnej opisujący historię powyższego miejsca, obiektu lub osoby (wydruk na papierze formatu A4),

4. W konkursie przewidziano miejsce 1, 2 i 3 w dwóch kategoriach wiekowych.

5. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w drodze analizy prac, której dokona komisja konkursowa. W skład komisji wchodzą przedstawiciele podmiotów organizujących konkurs. Do komisji, za zgodą organizatorów konkursu, może być powołana osoba nie będąca członkiem, o którym mowa wyżej, a która posiada merytoryczne kompetencje do oceny prac.

6. Ocenie poddane będą:

a) walory artystyczne fotografii,

b) związek fotografii oraz referatu z tematem konkursu,

c) poprawność językowa prac pisemnych oraz umiejętność zaciekawienia odbiorcy,

d) zgodność tematyczna fotografii i referatu.

7. Prace wraz z oświadczeniami o zgodzie na ich publikację należy złożyć w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płońsku w godzinach urzędowania do dnia 31 marca 2023 r.

8. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 14.04.2023 r.

9. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze prace w 2 kategoriach wiekowych, które uzyskają najwyższą liczbę punktów. W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów dla miejsc od 1 do 3 zwycięzca zostanie wyłoniony w głosowaniu jawnym członków komisji.

10. Nagrodą dla klas uzyskujących wynik 2 i 3 miejsca będzie bezpłatna lekcja wyszkolenia strzeleckiego na obiekcie strzelnicy wirtualnej ZS nr 1 w Płońsku. Klasa, która wygra konkurs w ramach nagrody otrzyma bezpłatną lekcję wyszkolenia strzeleckiego na obiekcie LOK w Szerominku k. Płońska z wykorzystaniem broni i amunicji sportowej oraz posiłek - pizzę.

11. Termin nagrodowych lekcji wyszkolenia strzeleckiego zostanie uzgodniony z dyrektorem szkoły.

Partnerzy:

Strzelnica LOK w Szerominku k. Płońska