Wigilia płońskich diabetyków

8 grudnia 2022 roku w internacie Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku odbyło się spotkanie opłatkowe Polskiego Związku Diabetyków w Płońsku.

Symboliczne dzielenie się opłatkiem podczas spotkania wigilijnego.

Spotkanie rozpoczął Pan Prezes Zbigniew Jaskłowski, który złożył wszystkim życzenia świąteczne. Życzenia diabetykom składali też zaproszeni goście, w tym Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego.

Nie zabrakło również wspólnego kolędowania razem z nowo powstałym chórem płońskich diabetyków. Potem nastąpiło tradycyjne dzielenie się opłatkiem, a na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku.

Na stołach królowały typowo wigilijne potrawy:  barszcz, czerwony z uszkami,  pierogi z kapustą, kapusta z grochem oraz ciasta. W tym miejscu chcemy podziękować uczniom z Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku oraz ich opiekunom, którzy przygotowali wigilię.