Więcej środków PFRON-u dla niepełnosprawnych z terenu powiatu płońskiego

18 marca Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych spotkała się w Starostwie i pozytywnie zaopiniowała podział środków z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Dobra wiadomość jest taka, że środków z PFRON-u przyznanych Powiatowi Płońskiemu, jest w tym roku o ponad 300 tys. więcej (1 583 213 zł w 2021 w stosunku do 1 278 182 zł w 2020).

Przedstawiciele społecznej rady ds. osób niepełnosprawnych siedzą przy stole w gabinecie Starosty_01.jpg

,,Więcej środków będzie m.in. na turnusy rehabilitacyjne, likwidację barier architektonicznych, dwukrotnie wzrosła kwota na dofinansowanie sportu, kultury, rekreacji i turystyki dla osób niepełnosprawnych. Dziękuję za obecność i rozmowy o problemach osób niepełnosprawnych: Panu Adamowi Zielińskiemu, Pani Agnieszce Kowalskiej, Pani Ewie Szymańskiej oraz Pani Agnieszce Piekarz - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku. " - informuje Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska.

,,Cieszę się, że Powiat Płoński otrzymał więcej środków finansowych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Ponad 1 583 000 złotych zostanie przeznaczonych na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Ta kwota to ponad 300 tysięcy złotych więcej, w stosunku do roku poprzedniego.

To ważna informacja dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu płońskiego. Dofinansowane będą nadal m.in.

• koszty uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych,
  • zaopatrzenie w sprzęt rehabilitacyjny,
  • przedmioty ortopedyczne
  • oraz rehabilitacja zawodowa.

Otrzymane środki przyczynią się m.in. do likwidacji barier architektonicznych w mieszkaniach i domach, w których mieszkają osoby z niepełnosprawnością co pozwoli na większą mobilność oraz poprawi ich jakość życia.” – informuje Agnieszka Piekarz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku.