W ZS nr 1 powstanie laboratorium logistyczno – magazynowe

Podczas zajęć od dnia 1 września 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku oraz studenci UTH będą mogli wykonywać szereg konkretnych zadań i rozwiązywać konkretne problemy z zakresu pracy nowoczesnego, dobrze zarządzanego magazynu, w strefach przyjęcia, kompletowania i wysyłki.

Przedstawiciele powiatu i partnerzy stoją z podpisanymi umowami w rękach

Celem kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego jest przygotowanie uczących się do wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy.

Absolwent będzie legitymować się pełnymi kwalifikacjami zawodowymi oraz zostanie przygotowany do uzyskania niezbędnych uprawnień zawodowych.

Naszym głównym elementem służącym elastycznemu reagowaniu kształcenia zawodowego na potrzeby rynku pracy, jego otwartości na uczenie się przez całe życie oraz mobilności edukacyjnej i zawodowej absolwentów.

Ważne miejsce w strukturze logistyki zajmuje gospodarka zapasami, związana z funkcjonowaniem magazynów. Niemożliwe jest zrozumienie czynności magazynowych bez praktycznych ćwiczeń laboratoryjnych, a także analizowania konkretnych modeli sytuacyjnych i przykładów.

Laboratorium logistyczne, które chcemy utworzyć jest innowatorskim działaniem bardzo ważnym dla naszej lokalnej społeczności. Dzięki współpracy Pani Starosty Powiatu Płońskiego Elżbiety Wiśniewskiej, Pani Dyrektor ZS nr 1 Ewy Głuchowskiej oraz Partnerów szkoły Pana Krzysztofa Kucińskiego Prezesa AMP Logistyka, Pani Rektor UTH prof. UTH Iwony Przychockiej oraz Prodziekana ds. studenckich i organizacyjnych, Dziekana Wydziału Zamiejscowego w Płońsku gen. dyw. dr inż. Stanisław Krysiński, prof. UTH, uda się utworzyć w lipcu tego roku laboratorium logistyczno – magazynowe.

Tak stworzone zaplecze dydaktyczne stanowić będzie kompendium wiedzy praktycznej w zakresie logistyki, a zwłaszcza funkcjonowania i zarządzania magazynami.

W dzisiejszych czasach aktywnie funkcjonująca branża logistyki i spedycji prężnie rozwija się w naszym terenie. Również zjawisko rozwoju tej branży możemy obserwować na rynku krajowym i zagranicznym.

Aby móc dbać o zasoby oraz środowisko w magazynach należy efektywnie pracować oraz nimi efektywnie zarządzać. Trzeba posiadać nie tylko wiedzę, ale i co nie mniej ważne, praktyczne umiejętności. Podane systemowe przykłady i rozwiązania prowadzą właśnie do nabywania tego rodzaju umiejętności i przybliżają teorię do praktyki.

Uczniowie i studenci zapoznają się z warunkami pracy na typowych dla absolwentów stanowiskach pracy, ich specyfiką i zasadami współpracy.

Powrót na początek strony