V Piknik Integracyjny Rodzin Zastępczych „ Jesteśmy razem” z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Dnia 27 maja w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego na Poświętnem odbył się V Piknik integracyjny Rodzin Zastępczych „ Jesteśmy razem” z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Uczestnicy pikniku pozują do wspólnego zdjęcia.

Na terenie MODR na Poświętnem odbył się V Piknik integracyjny Rodzin Zastępczych „ Jesteśmy razem” z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. 30 maja przypada Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, które zostało uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polski w 2006 roku, ofiarując rodzicom zastępczym ten dzień za ich trud i poświęcenie oraz w dowód szacunku dla ich pracy.

„Bardzo zależy nam, aby dzieci wychowywały się w rodzinach zastępczych, a nie w typowych Domach Dziecka. W rodzinie zastępczej dziecko ma stałego opiekuna, stałe miejsce, stałych znajomych. Rodzicielstwo zastępcze spełnia bardzo ważną funkcję. Rodzic zastępczy wychowuje dziecko w swoim domu, daje mu ciepło, miłość, opiekę, uwagę, pomaga w odrabianiu lekcji, wypełnianiu obowiązków, do egzaminów różnego rodzaju, wspiera, pomaga. Po prostu kibicuje i towarzyszy w rozwoju dziecka. Dla nas bardzo ważne są rodziny zastępcze, gdyż są one takim ogniwem między rodzicami biologicznymi, którzy z jakichś powodów nie mogą sprawować funkcji rodzicielskich czasowo, a rodziny wtedy przejmują opiekę i dzieci nie umieszczane są w Domach Dziecka” – podkreśla Agnieszka Piekarz, dyrektor PCPR.

Program pikniku obejmował:
- występ Uczniowskiego Klubu Sportowego UKS "Rutki” - ZUMBA DANCE
- wręczenie podziękowań i życzeń dla rodzin zastępczych
- wręczenie podziękowań dla osób zaangażowanych w pomoc przy organizacji pikniku ( sponsorów).
- TORT
- Animacja dla dzieci i młodzieży ( Animatorka- nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 1, Pani Monika Karwowska- Gloch)
W programie:
- stoisko plastyczne dla dzieci i rodziców
- gry i zabawy z dziećmi
- dmuchańce- zjeżdzalnia
- pokaz wozu strażackiego i radiowozu policyjnego
- ścieżka sensoryczna oraz edukacja leśna
- fotobudka i pamiątkowe zdjęcia
- koniki
- Poczestunek: grill, tort, popcorn, stoisko KGW „Kobiety Pracujące”Koziebrody

„Świetna inicjatywa organizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Zostaliśmy włączeni jako ZS nr 2 w Płońsku, ponieważ popieramy takie akcje, chętnie w nich uczestniczymy. Mamy wspaniałą kreatywną, empatyczną młodzież, która często włącza się w wiele akcji na terenie naszego miasta, powiatu, oraz poza nim. Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tak fantastycznej zabawie”
- dodaje Beata Michalak, nauczyciel w ZS nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku.