Uwaga w dniach 11.10.2022 r. oraz 13.10.2022 r. zawyją syreny

Włączenie syren ma charakter testowy i nie jest związane z wystąpieniem żadnego zagrożenia.

Grafika głośnika oraz tekst: Komunikat zawyją syreny.
W dniach 11.10.2022 r. od godz. 13.00 oraz 13.10.2022 r. od godz. 9.00 na terenie powiatu płońskiego zostaną przeprowadzone próby działania oraz słyszalności nowo zamontowanych syren alarmowych.
Apelujemy do Mieszkańców Powiatu Płońskiego o poinformowanie i uspokojenie osób z najbliższego otoczenia m.in. osób starszych o charakterze tych działań, niezwiązanych z wystąpieniem żadnego zagrożenia.
Testy działania syren polegały będą na wyemitowaniu akustycznego sygnału alarmowego i są niezbędne do odbioru technicznego sprzętu, w związku z realizacją przez Wojewodę Mazowieckiego projektu pod nazwą „Mazowieckie Syreny + - rozbudowa i modernizacja systemu ostrzegania i alarmowania ludności” realizowanego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Unii Europejskiej – instrumentu na rzecz wsparcia finansowego współpracy policyjnej, zapobiegania i zwalczania przestępczości oraz zarządzania kryzysowego na lata 2014-2020.