Uwaga Mieszkańcy

Starostwo Powiatowe w Płońsku informuje, że Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych organizuje ogólnokrajowe ćwiczenia RENEGADE/SAREX-20. Jednym z ich elementów będzie trening systemu ostrzegania ludności cywilnej o zagrożeniach uderzeniami z powietrza. Z tego powodu, od wtorku 6 października do piątku 9 października 2020 możliwe jest uruchamianie syren alarmowych na terenie powiatu płońskiego.

Na górze grafiki umieszczony jest napis komunikat, na środku megafon, na dole zawyją syreny.

W pierwszym dniu ćwiczenia, w godz. 8.00 – 10.00 planowane jest przeprowadzenie treningu systemu ostrzegania ludności cywilnej o zagrożeniach uderzeniami z powietrza.

Podczas ćwiczenia uruchomiony zostanie trzyminutowy modulowany dźwięk syren, który będzie sygnalizował ogłoszenie alarmu.
Odwołanie alarmu nastąpi również poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syren.

Będą to sygnały ćwiczebne, dlatego prosimy o zachowanie spokoju i niepodejmowanie żadnych działań wynikających z komunikatu.

Za utrudnienia przepraszamy.