Uroczyste obchody w Sochocinie w hołdzie poległym bohaterom w wojnie polsko-bolszewickiej

18 sierpnia na cmentarzu parafialnym w Sochocinie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablic z nazwiskami bohaterów poległych w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. W uroczystych obchodach Powiat Płoński reprezentowała Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński oraz Radni Powiatu Płońskiego: Marianna Chybała i Dariusz Umięcki.

Ilustracja do artykułu Starosta Płoński i zaproszeni goście słuchają przemówienia Wójta Gminy Sochocin.jpg

Uroczystości rozpoczęła o godz. 17.00 msza święta w kościele parafialnym pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery, następnie zaproszeni goście udali się na cmentarz parafialny w asyście pocztów sztandarowych, Orkiestry Dętej z Sochocina oraz Stowarzyszenia IV Pułku Strzelców Konnych Ziemi Łęczyńskiej.

Na cmentarzu nastąpiło uroczyste złożenie symbolicznych wieńców na grobie upamiętniającym poległych w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku.