Umowy na przebudowę dróg

7 października, w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński wraz z Panem Krzysztofem Wrzesińskim Wicestarostą oraz Panią Anettą Klimkiewicz Skarbnikiem Powiatu podpisali dwie umowy z Panem Sylwestrem Dąbrowskim - Wicewojewodą Mazowieckim o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Nazwa funduszu: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Nazwa zadania:
„Remont drogi powiatowej nr 3059W Ilinek – Kucice Bulkowo – Bodzanów”
Całkowita wartość inwestycji: 1 285 314,95 zł
Kwota dofinansowania: 771 188,97 zł
„Cieszę się bardzo, że dwa złożone przez nas wnioski uzyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Poprawa stanu dróg powiatowych dla obecnego Zarządu Powiatu jest priorytetem, dlatego sięgamy po wszelkie możliwe programy umożliwiające pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na inwestycje drogowe.” - mówi Krzysztof Wrzesiński Wicestarosta Powiatu Płońskiego.
Umowy podpisano na:
Remont drogi powiatowej nr 3059W Ilinek – Kucice Bulkowo – Bodzanów.
W ramach remontu w miejscowościach Sarnowo-Góry – Wilamowice na odcinku o długości 3,2 km zostało wykonane:
1. Odtworzenie istniejących rowów,
2. Wykonanie nowej nawierzchni,
3. Ścinka istniejących poboczy i wykonanie nowych z kruszywa łamanego.
Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów WAPNOPOL Sp. z o.o., ul. Młodzieżowa 3/32, 09 – 100 Płońsk.
Wartość zadania 1 285 314,95 złotych.
Dofinansowana również ze środków gminy Dzierzążnia.
Nazwa funduszu: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Nazwa zadania:
„Przebudowa drogi powiatowej nr 3069W Trębki – Kamienica - Strzembowo - do drogi nr 570”
Całkowita wartość inwestycji: 1 833 597,14 zł
Kwota dofinansowania: 1 100 158,28 zł
Przebudowa drogi powiatowej nr 3069W Trębki – Kamienica - Strzembowo - do drogi nr 570.
Przebudowa realizowana jest na odcinku Złotopolice – Kamienica –Naborowo o długości około 2,8 km.
W ramach przebudowy zostanie wykonane:
1. Odtworzenie istniejących rowów,
2. Poszerzenie istniejącej nawierzchni jezdni i wykonanie nowej nawierzchni,
3. Remont istniejących przepustów pod zjazdami,
4. Wykonanie nowych poboczy z kruszywa łamanego,
5. Wykonanie oznakowania poziomego,
6. Montaż radaru ze znakiem informującym o prędkości pojazdu.
Wykonawcą robót jest DROG-BET Marcin Głuchowski, ul. Gawłowska 179a, 96 – 500 Sochaczew.
Wartość zadania 1 833 597,14 złotych
Dofinansowanie również ze środków gminy Załuski.