Umowa z wykonawcą na przebudowę drogi powiatowej podpisana

Dnia 14 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Płońsku została podpisana umowa na zadanie pt. ,,Przebudowa drogi powiatowej 3015W od drogi (Raciąż - Radzanów) - Szczepkowo – Unieck”. Przy podpisaniu umowy byli obecni: Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński, Artur Adamski - Członek Zarządu Powiatu Płońskiego, Marcin Piechocki - Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg oraz Przedstawiciel Wykonawcy Pan Adam Nowakowski z firmy Wapnopol.

Na zdjęcia od lewej: pierwszy stoi mężczyzna, druga od lewej stoi kobieta, pośrodku stoi mężczyzna,od prawej strony stoi mężczyzna, na drugi od prawej stoi mężczyzna, w tle godło Polski i herb Powiatu.

Wartość robót - 6 875 079,34 złotych brutto.

Termin realizacji – IV kwartał 2022 roku.

W ramach przebudowy drogi powiatowej nr 3015W od km 0+ 019,47 do km 2+698,84 na odcinku długości 2 679,37 m, planuje się wykonanie:

• jezdni szerokości - 6,00 m;
  • obustronnych poboczy szerokości 1,00;
  • ciągu pieszo - rowerowego długości 500 m i szerokości zmiennej 2,7 m - 3,8 m (od skrzyżowania z drogą 3014W Raciąż – Radzanów)
  • 1 skrzyżowania;
  • zjazdów indywidualnych z kostki;
  • zjazdów indywidualnych z kruszywa;
  • zjazdów publicznych z kostki;
  • zjazdów publicznych z kruszywa;
  • oznakowanie poziomego;
  • lampy hybrydowe doświetlające przejścia dla pieszych;

Zadanie dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg  w 60 %.

Pozostałe środki to środki własne Powiatu Płońskiego.

Wykonawca:

Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe WAPNOPOL Adam Nowakowski, Nadrzeczna 12, 06-450 Glinojeck

- Dziś podpisujemy umowę z wykonawcą na wykonanie zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi powiatowej Raciąż - Radzanów – Szczepkowo - Unieck. Wartość tego zadania to ponad 6,8 mln zł. Warto podkreślić zadanie to uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest to kwota ponad 4,1 mln zł. Zadanie będzie realizowane przez 6 miesięcy od daty zawarcia umowy. W ramach przebudowy drogi powiatowej planujemy m.in. wykonanie nowej jezdni o szerokości ok. 6 metrów, utwardzenie poboczy, wykonanie i utwardzenie zjazdów kostką, kruszywem oraz montaż lamp hybrydowych oświetlających przejście dla pieszych – informuje Krzysztof Wrzesiński, Wicestarosta Płoński.

- Bardzo się cieszę z dzisiejszego podpisania umowy dotyczącej przebudowy dosyć dużego odcinka drogi powiatowej od drogi Raciąż-Radzanów w kierunku Szczepkowa - Uniecka. Był to najbardziej zdegradowany odcinek tej drogi, który wymagał już niezwłocznego podjęcia działań. Będzie to przebudowa, czyli poszerzenie wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego na odcinku 0,5 kilometra, od skrętu przy Pólkach. Ta inwestycja jest istotna i wyczekiwana przez samych mieszkańców, ale także z tego powodu, że bezpośrednio połączy się z inwestycją, która będzie niebawem realizowana tj. budowy ciągu pieszo-rowerowego Raciąż-Radzanów-Liberadz. Stworzy jedną całość, która w sumie wyniesie ok. 2 km długości bezpiecznej ścieżki pieszo-rowerowej. Zrealizowanie tej inwestycji bezpośrednio przełoży się na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz komfort jazdy -  informuje Artur Adamski, Członek Zarządu Powiatu Płońskiego.