Umowa w kwocie 3.463.564,24 zł z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego podpisana

Szpital w Płońsku uzyskał dofinansowanie na termomodernizację budynku "E" gdzie mieści się Oddział Reumatologii i Rehabilitacji. Na uroczystości finalizacji umowy byli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, reprezentanci Powiatu Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński, Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński, Członkowie Zarządu Powiatu Płońskiego, Członkowie Rady Społecznej, Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego Dariusz Żelasko, Wiceprzewodniczący Jerzy Bluszcz oraz Radni Powiatu Płońskiego.

Starosta, Dyrektor szpitala i Marszałek Mazowsze stoją i trzymają czek na dofinansowanie z tyłu uczestnicy wydarzenia
Przypomnijmy, że Rada Powiatu w dniu 26.05.2021r. podjęła uchwałę, w której zabezpieczyła środki dla naszego szpitala w formie dotacji w kwocie 6 198 329,66 zł jako wkład własny do projektu głębokiej termomodernizacji budynku "E".
"To ważny moment. Nie bez powodu stoimy w tym miejscu, ale chciałam pokazać jak wygląda obiekt, który od lat domaga się przebudowy i rozbudowy. Od lat o tym się mówiło, natomiast nigdy nie pojawił się taki moment, aby tę inwestycję zrealizować, z różnych powodów - ponieważ to droga inwestycja, która równa się ok. 17 mln zł, a w obecnych realiach rynkowych być może będzie to jeszcze więcej - zabierała głos starosta Elżbieta Wiśniewska. - Te pieniądze, które dostajemy z UE, są ważne, bo to są pieniądze na dobry początek. Bez tego impulsu byśmy nie zaczęli. Oddział, który więźniowie płońskiego aresztu przed 40 laty budowali jako kuchnię i stołówkę, w 2001 roku stał się oddziałem rehabilitacji. Na razie mamy 10 mln zł, pozostałe środki prawdopodobnie będą pochodziły z kredytu, ale dalej będziemy szukać funduszy zewnętrznych, aby spiąć ten budżet, który daleko więcej wynosi niż te blisko 3,5 mln zł, ale za te pieniądze, na dobry mam nadzieję początek, bardzo dziękuję" - mówiła podczas konferencji Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński.
Przypomnijmy
  • Wnioskowane i uzyskane dofinansowanie: 3 463 564,24 zł
  • Wnioskodawca: SPZZOZ w Płońsku
  • Jednostka Wdrażająca:
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych Program: RPO WM 2014-2020 4.2. Efektywność energetyczna projektów, typ projektów: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej, nr RPMA.04.02.00-IP.01-14-104/20