Umowa podpisana, wybory do młodzieżowej rady powiatu coraz bliżej

23 września 2022 r. w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego oraz Artur Adamski Członek Zarządu podpisali z Panem Adamem Struzikiem Marszałkiem Województwa Mazowieckiego umowę w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Inicjatyw Młodzieżowych Rad „Mazowsze dla młodzieży”.

Umowa z samorządem Mazowsza podpisana.

Dofinansowanie w kwocie 25.000,00 zł przeznaczone zostanie na realizację zadania pn. „Młodzieżowy Rel – powołanie Młodzieżowej Rady Powiatu Płońskiego”. Wybory zaplanowano na 17 października we wszystkich szkołach biorących udział w projekcie.

„Zadanie pn. „Młodzieżowy Rel – powołanie Młodzieżowej Rady Powiatu Płońskiego” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego”.

Czym jest Młodzieżowa Rada Powiatu?
To fakultatywny organ samorządu terytorialnego o charakterze konsultacyjnym. Może występować również jako organ doradczy. Młodzieżowe rady tworzone są przez grupę młodych ludzi, którzy zostali wybrani przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach organizowanych najczęściej w szkołach na terenie danego okręgu. Pełnią rolę reprezentacji młodzieży na danym terenie i mają na celu uwrażliwianie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców oraz wyrażenie opinii o działaniach organów samorządu terytorialnego w zakresie dotyczącym młodzieży.