Umowa o wartości ponad 251 tysięcy złotych na remont ronda w Baboszewie podpisana

24 listopada w sali konferencyjnej Starostwa została podpisana umowa na zadanie pt. "Remont ronda w m. Baboszewo na skrzyżowaniu dróg powiatowych nr 3021W Płońsk - Raciąż, 3026W Baboszewo - Rzewin - Polesie i 3029W Baboszewo - Bożewo - Szapsk".

Wicestarosta Członek Zarządu Dyrektor PZD i Wykonawca siedzą przy stole i podpisują umowę.jpg
W spotkaniu uczestniczyli: Krzysztof Wrzesiński - Wicestarosta Płoński, Artur Adamski – Członek Zarządu Powiatu Płońskiego, Marcin Piechocki Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg oraz przedstawiciel wykonawcy.
,,Bardzo cieszę się z dzisiejszego podpisania umowy na remont i modernizacje ronda w Baboszewie w relacji dróg powiatowych Płońsk - Raciąż, Baboszewo - Rzewin - Polesie i Baboszewo - Bożewo – Szapsk. Jest to kolejny etap kompleksowego podejścia Zarządu Powiatu w zakresie rozwiazywania problemów drogowych, bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy dla mieszkańców powiatu. Wpływało wiele próśb od samych mieszkańców czy lokalnych samorządów dotyczących tego ronda, dlatego bezpośrednio odpowiadamy na te potrzeby. Popisanie dzisiejszej umowy opiewa na kwotę ponad ćwierć miliona złotych i zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy.’ – informuje Artur Adamski – Członek Zarządu Powiatu Płońskiego.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Baboszewo Panu Bogdanowi Pietruszewskiemu oraz Radnym Gminy za współprace i partycypację finansową w tej inwestycji.
Dziękujemy Radnym Rady Powiatu Płońskiego z terenu Gminy Baboszewo oraz Gminy Raciąż za zaangażowanie w tej inwestycji.
Zadanie podzielone zostało na 2 etapy:
- Etap I: do 12.12.2020 r. - brutto 120 939,75 PLN
- Etap II (końcowy): do 30.04.2021 r. (rozpoczęcie robót Etapu II w 2021 r.) - brutto 131 204,10 PLN
Zakres prac obejmie dwa etapy:
- Roboty przygotowawcze
- Roboty rozbiórkowe
- wykonanie nawierzchni
- Krawężniki i chodniki
- Oznakowanie
- Elementy bezpieczeństwa ruchu
Etap II
- Roboty rozbiórkowe