Umowa na remont drogi powiatowej Ilinek-Kucice-Bulkowo-Bodzanów podpisana

2 czerwca w Starostwie Powiatowym w Płońsku została podpisana umowa na remont drogi powiatowej Ilinek - Kucice - Bulkowo - Bodzanów. Wartość robót zgodnie z umową wynosi: 1 247 676,95 zł. Dofinansowanie z Gminy Dzierzążnia – 200 000,00 zł

przedstawiciele powiatu i wykonawcy inwestycji siedzą za stołem w tle godło i herb powiatu
W ramach remontu zostanie wykonane:
1. Odtworzenie istniejących rowów.
2. Wykonanie nowej nawierzchni.
3. Ścinka istniejących poboczy i wykonanie nowych z kruszywa łamanego.

"Cieszy mnie fakt, że jako Powiat Płoński /Powiatowy Zarząd Dróg będziemy realizować kolejny remont dróg powiatowych. Ilinek – Kucice – Bulkowo – Bodzanów to odcinek drogi powiatowej zniszczony i wymagający pilnego remontu. Dziś podpisaliśmy umowę z Wykonawcą o wartości ponad 1 milion 247 tysięcy złotych. To kolejny ważny krok Zarządu Powiatu Płońskiego w zakresie poprawy jakości infrastruktury drogowej i zwiększenia bezpieczeństwa na drogach zarówno dla mieszkańców jak i innych użytkowników dróg. Dziękujemy władzom samorządowym Gminy Dzierzążnia za partycypację w kosztach inwestycji” - informuje Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński.

Wykonawca robót będzie: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów WAPNOPOL Sp. z o.o. ul. Młodzieżowa 3/32, 09 – 100 Płońsk

Termin realizacji: w ciągu 3 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Zadanie znajduje się na liście rezerwowej zadań powiatowych objętych dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) w 2021 roku.

Przy podpisaniu umowy obecni byli: Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska, Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marcin Piechocki oraz przedstawiciel Wykonawcy firmy Wapnopol Pan Adam Nowakowski.