Umowa na przebudowę drogi powiatowej podpisana

Podpisana umowa na przebudowę drogi powiatowej nr 3743W Zawidz – Osiek – Włostybory – Koziebrody – Raciąż o wartości robót budowlanych - 984 872,16 złotych

Pierwsza od lewej stoi kobieta, drugi od lewej stoi mężczyzna, pierwszy od prawej stoi mężczyzna, drugi od prawej stoi mężczyzna. W tle godło Polski i herb powiatu płońskiego.

Dnia 7 kwietnia o godz.11 w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej nr 3743W Zawidz – Osiek – Włostybory – Koziebrody – Raciąż o wartości robót budowlanych - 984 872,16 złotych. Przy podpisaniu umowy byli Starosta Elżbieta Wiśniewska, Artur Adamski - Członek Zarządu Powiatu Płońskiego, Marcin Piechocki- Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg oraz Przedstawiciel Wykonawcy z DROG-BET Marcin Głuchowski z Sochaczewa.

Zadanie dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W ramach przebudowy drogi powiatowej nr 3743W od km 2+ 243,19 do km 2+869,00 na odcinku długości 625,81 m w m. Koziebrody, planuje się wykonanie:

• jezdni szerokości 5,50 m
  • po lewej stronie ciągu pieszo - rowerowego szerokości 2,55 m
  • po prawej stronie poboczy z kruszywa łamanego szerokości 0,75 m
  • zjazdów o nawierzchni z kruszywa łamanego ,
  • zjazdów z kostki betonowej 3,00 cm ,
  • zjazdów z nawierzchni bitumicznej ,
  • odwodnienie w postaci rowów i ścieków przykrawężnikowych,
  • oznakowania pionowego,
  • wyniesionego przejścia dla pieszych z kostki betonowej.

Termin realizacji – IV kwartał tego roku

Wartość robót budowlanych - 984 872,16 złotych.

,,Bardzo się cieszę, że uda nam się poprawić komfort użytkowania i bezpieczeństwo na kolejnym odcinku drogi powiatowej. Inwestycja na drodze Raciąż-Koziebrody stanowi zwieńczenie poprzednich etapów prac. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, w ramach tego etapu robót wykonany zostanie również ciąg pieszo-rowerowy przy drodze powiatowej, od wysokości miejscowości Mała Wieś do Koziebród. Jest to niezwykle istotne, gdyż tą drogą podążają dzieci do szkoły w Koziebrodach. Realizacja tej inwestycji bezpośrednio przełoży się na poprawę bezpieczeństwa." – informuje Artur Adamski Członek Zarządu Powiatu Płońskiego.