Szkolenie dla NGO

Dnia 17 stycznia 2023 roku w Starostwie Powiatowym w Płońsku odbyło się bezpłatne szkolenie ,,ABC dotacji ... czyli od pisania wniosków na konkursy ofert do sprawozdania"

20230117_163510.jpg

Spotkanie skierowane było do przedstawicieli organizacji pozarządowych, Ochotniczych Straży Pożarnych  oraz Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu płońskiego.

,,Powiat Płoński stawia na współprace z organizacjami pozarządowymi. Stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, koła gospodyń wiejskich i  ochotnicze straże pożarne są ważnym parterem w budowaniu naszej małej ojczyzny. Staramy się jako urząd być otwarci na potrzeby NGO-sów, wspierając je zarówno finansowo zlecając w ramach konkursów ofert, czy tzw. małych grantów ale również poprzez partnerstwo przy projektach czy organizowane szkolenia w urzędzie w godzinach pasujących przedstawicielom organizacji np. 16.00- 20.00. Edukacja w zakresie pozyskiwania środków na działania, warsztaty z księgowości czy wystąpień publicznych, współpraca z organizacjami parasolowymi jak MOWES, Federacja Mazowia czy Lokalna Grupa Działania ,,Przyjazne Mazowsze” to działania na rzecz wzmacniania, wspierania i rozwijania trzeciego sektora w powiecie płońskim.” - informuje Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński

Szkolenie prowadziła Katarzyna Ornarowicz - Kierownik Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej Starostwa.  Zaprezentowała uczestnikom formularz oferty i sprawozdania oraz opowiedziała jakich błędów się wystrzegać zarówno przy planowaniu zadania jak i podczas jego realizacji.

Na spotkaniu była przedstawicielka Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, która opowiedziała o możliwościach wsparcia dla organizacji i idei ekonomii społecznej.

W szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele następujących organizacji :

- Koło Gospodyń Wiejskich w Żychowie

- KSS ,,Sparta’ Płońsk

- Koło Gospodyń Wiejskich w Szerominku

- Koło Gospodyń Wiejskich w Baboszewie

- Koło Gospodyń Wiejskich ,,Sielskie Baboszewo”

- Koło Gospodyń Wiejskich ,,Ciecierzanki”

- OSP Karolinowo

- OSP Raszewo

- Fundacja ,,Miód i Malina”

Dziękujemy przedstawicielom organizacji pozarządowych oraz kół gospodyń wiejskich za przybycie, otwartość i ciekawe pytania.

Zapraszamy do obserwowania profilu Starostwa Powiatowego w Płońsku w mediach społecznościowych oraz strony Powiatu gdzie na bieżąco można znaleźć informacje odbywających się szkoleniach i inicjatywach urzędu.