Świąteczna pomoc dla polskich dzieci z Łotwy i Litwy

29 paczek, a w nich słodycze, książki i artykuły szkolne Starostwo Powiatowe w Płońsku wysłało do polskich szkół na Łotwie i Litwie.

Ilustracja do artykułu DSC_0092.JPG

Po raz drugi Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Nowym Radzikowie zainicjowała świąteczną pomoc dla dzieci z polskich szkół w Krasławiu na Łotwie i w Wesołówce na Litwie. W tym roku do akcji włączyły się szkoły powiatowe: Zespół Szkół nr 1 w Płońsku, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Płońsku, Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze w Jońcu i Płońsku i Zespół Szkół w Czerwińsku n/Wisłą. Ponadto, dary przekazali również: Szkoły Podstawowe w Grodźcu i Goławinie, Szkoła Podstawowa w Nr 1 w Płońsku, GCK Multiosada w Małej Wsi, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orszymowie, Urząd Gminy w Czerwińsku nad Wisłą i Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku. Łącznie zebrano 66 kg słodyczy i 133,5 kg książek oraz artykułów szkolnych i dekoracyjnych. Starostwo podjęło się wysyłki paczek. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję, w imieniu organizatorów, serdecznie dziękujemy.