Stypendyści Starosty Płońskiego

30 września, podczas sesji Rady Powiatu Płońskiego, uczniowie powiatowych szkół otrzymali Stypendia Starosty Płońskiego. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i składamy podziękowania dla uczniów za ich systematyczność i determinację oraz dla nauczycieli i rodziców za pomoc i wsparcie.

Stypendyści Starosty Płońskiego wraz ze Starostą i Dyrektorami Szkół.JPG

Stypendia Starosty Płońskiego są przyznawane od 500 złotych do 3000 złotych.

Lista uczniów uzdolnionych i uczniów osiągających wysokie wyniki sportowe, którym Starosta Płoński przyznał stypendia za rok szkolny 2019/2020.

I. Najwyższe wyniki z egzaminu maturalnego

1. Karolina Ryzińska (I LO)
- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Powiecie Płońskim,
- I LO im. H. Sienkiewicza w Płońsku (93,33%).

2. Maciej Majewski (ZS Nr 2)
- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 2 im. L. Rutkowskiego
w Płońsku, - III LO w Płońsku (89,67%).

3. Natalia Radecka (ZS Raciąż)
- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół w Raciążu,
- LO im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Raciążu (80,33%).

4. Filip Czaicki (ZS Nr 1)
- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Płońsku,
- Technikum Nr 1 w Płońsku (80%).

II. Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych

1. Łukasz Pokorski (ZS Raciąż)
- 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego World of Languages
Expert, 2019.

2. Hubert Bujakowski (ZS Nr 2)
- Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „CONTINUUM 2020” dla uczniów szkół średnich, Płock 2020,
- Finalista XXI Ogólnopolskiego Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Średnich zorganizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, 2020.

3. Oliwia Jakubowska (I LO)

4. Marta Łazarska (I LO)
- Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Warszawa 2020.

5. Wiktoria Pietrzak (I LO)
- Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Warszawa 2020.

6. Jakub Żuchowski (ZS Nr 2)

7. Damian Natkowski (ZS Nr 2)
- Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „CONTINUUM 2020” dla uczniów szkół średnich, Płock 2020.

8. Izabela Antoszewska (ZS Raciąż)
- II miejsce w Ogólnopolskim konkursie literackim dla szkół ponadpodstawowych noszących imię mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

9. Daria Kamińska (ZS Raciąż)
- III miejsce w Ogólnopolskim konkursie literackim dla szkół ponadpodstawowych noszących imię mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

III. Wysokie wyniki sportowe

Indywidualne:

1. Aleksandra Zuba (I LO)
- I miejsce w kategorii mace solo senior podczas United Majorettes World Cup,
Brno 2019,
- II miejsce w kategorii seniors solo baton podczas II. International Majorette Championship, Kočevje 2019,
- III miejsce w kategorii solo mace seniors podczas International Championship Grand Prix Majorette – Sport & Twirling, St. Petersburg 2019,
- VII miejsce w kategorii mace senior solo podczas 14. European Championship Majorettes Sport, Crikvenica 2019.

2. Zuzanna Bronowska (I LO)
- II miejsce w biegu na 800 m na Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20, Toruń 2020.

3. Jakub Małecki (ZS Nr 1)
- V miejsce w biegu na 400 m przez płotki na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS, Ciechanów 2020.

4. Wiktoria Widulińska (ZS Nr 2)
- VI miejsce w trójskoku na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS, Ciechanów 2020.

5. Marlena Rosa (I LO)
- VIII miejsce w chodzie na 5000 m na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS, Ciechanów 2020.

6. Emilia Opałka (I LO)
- I miejsce w kategorii punkt - stop na Mistrzostwach Warmii i Mazur Taekwon-do
w Lidzbarku,
- III miejsce w kategorii techniki specjalne na Mistrzostwach Warmii i Mazur Taekwon-do
w Lidzbarku,
- powołana do Kadry Narodowej „A” Polskiej Federacji Taekwon-do na sezon 2019/2020.

,,Bardzo cieszę się, że poprzez Stypendia Starosty możemy wspierać uzdolnioną naukowo i sportowo młodzież z terenu powiatu płońskiego w rozwoju ich pasji. Młodzież to ważny kapitał kulturowy i potencjał dla społeczności.” - informuje Starosta Elżbieta Wiśniewska.