St. bryg. Dariusz Brzeziński nowym Komendantem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku

9 października St. bryg. Dariusz Brzeziński, przejmując obowiązki służbowe, po raz pierwszy pełnił honory komendanta, w Komendzie PPSP w Płońsku. Gratulujemy Panu Komendantowi i życzymy wielu sukcesów !

Ilustracja do artykułu 72212805_2137755916521226_9048112189784719360_o.jpg

 

W uroczystości uczestniczyli Starosta Elżbieta Wiśniewska, Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński, Przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Żelasko, Skarbnik Anetta Klimkiewicz oraz pracownicy Starostwa.

St. bryg. Dariusz Brzeziński dziś w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku po raz pierwszy pełnił honory komendanta przejmując obowiązki służbowe. Zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Jasztal, który 1 października wręczył mu akt powołania podkreślił duże zasługi dla płońskiej jednostki jej nowego szefa. Na spotkaniu nie zabrakło wielu samorządowców, strażaków czy innych zaproszonych gości.


- Pracę w płońskiej komendzie rozpocząłem 1 września 1993 r. zaraz po zakończeniu studiów w szkole Głównej Służby Pożarniczej. Powołanie na stanowisko komendanta jest dla mnie największym wyróżnieniem w mojej dotychczasowej służbie. Dziękuję za to wyróżnienie i zaufanie. Pragnę zapewnić, że służbę będę pełnić z zachowaniem dyscypliny służbowej zarówno wobec moich przełożonych jak i podwładnych. Podziękowania składam również na ręce Elżbiety Wiśniewskiej za akceptację mojej osoby na to stanowisko. Dziękuję też poprzednim komendantom Antoniemu Czapskiemu i Pawłowi Jakubowskiemu, którym wiele zawdzięczam i dzięki, którym wiele się nauczyłem – mówił wyraźnie wzruszony nowy komendant Dariusz Brzeziński. Po zakończeniu swojej wypowiedzi podziękował również obecnym na uroczystości żonie i córce. Również inne osoby podkreślały, że taki wybór szefa płońskiej straży pożarnej jest najlepszym z możliwych.
- Bardzo się cieszę, że komendantem został  ktoś z terenu powiatu, który całe życie spędził w tej komendzie i doskonale zna powiat płoński – podkreśliła Elżbieta Wiśniewska, starosta płoński.


- Chciałbym powiedzieć, że przypadło panu zarządzanie wyjątkową komendą z bardzo dobrym wyposażeniem. Na tej nowej drodze życzę pomyślności i determinacji. Dwa miesiące temu mówiłem, że będę trzymał za pana kciuki. Warto było - dodawał Dariusz Żelasko, przewodniczący Rady Powiatu

Gratulujemy Panu Komendantowi i życzymy wielu sukcesów !

Powrót na początek strony