Spotkanie z dyrektorami powiatowych placówek oświatowych

25 sierpnia w sali konferencyjnej odbyło się spotkanie Starosty Płońskiego Elżbiety Wiśniewskiej z dyrektorami szkół i ośrodków szkolno - wychowawczych z terenu powiatu w sprawie przygotowania placówek do pracy w nowym roku szkolnym w aktualnych warunkach epidemiologicznych.

Ilustracja do artykułu Dyrektorzy powiatowych placówek oświatowych i innych jednostek oraz przedstawiciele starostwa siedzą na sali konferencyjnej.jpg

W spotkaniu wzięli udział również m.in: Krzysztof Bielski - Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płońsku (PSSE), Anna Zawiślańska odpowiedzialna w PSSE w Płońsku za kwestie dotyczące dzieci i młodzieży, Paweł Dychto - Naczelnik Wydziału Oświaty, Rafał Szelągiewicz - Kierownik Referatu Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Skarbnik Powiatu Anetta Klimkiewicz, asp. Rafał Michniewicz z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, Anna Kosewska Kierownik sekcji z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Płońsku oraz inni pracownicy merytoryczni Starostwa.

Podczas dyskusji dyrektorzy przedstawili plany organizacji pracy placówek po zakończeniu wakacji. Każda ze szkół wypracowuje procedury, dotyczące ochrony uczniów i pracowników przed możliwością zakażenia koronawirusem.

Rozmawiano o pracy zdalnej, jej zakresie oraz formach oceny uczniów w nowych warunkach.

Jednym z głównych punktów spotkania było także omówienie procedur postępowania szkół w razie podejrzenia lub wykrycia na ich terenie zakażenia COVID-19.

Pan Krzysztof Bielski Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płońsku (PSSE) zaprezentował wytyczne GIS oraz Ministerstwa Zdrowia w zakresie funkcjonowania placówek oraz odpowiadał na pytania dyrektorów placówek powiatowych.

Ważnym punktem była analiza różnych scenariuszy związanych z sytuacją epidemiologiczną, ew. potrzeb sprzętowych, dotyczących edukacji zdalnej oraz funkcjonowania internatów przy powiatowych szkołach.

Placówki wyposażone są w środki dezynfekcyjne, maseczki i termometry.

Omawiane były również miejsca izolacji w poszczególnych placówkach na wypadek zakażenia ucznia czy nauczyciela.

W tym roku w szkołach nie będzie tradycyjnych uroczystości dla całych społeczności szkół, inaugurujących nowy rok szkolny.