Spotkanie sieciujące Kół Gospodyń Wiejskich

W środę, 20 października odbyło się spotkanie sieciujące Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu płońskiego pt. „Produkt lokalny na miarę XXI wieku”. Organizatorem była Lokalna Grupa działania - Przyjazne Mazowsze, MOWES - Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz Starostwo Powiatowe w Płońsku.

Zdjęcie grupowe uczestniczek spotkania, które stoją ta tle ściany, na której wiszą Godło i Herb Powiatu Płońskiego.
Głównym celem spotkania było wzajemne poznanie się uczestników i nawiązanie współpracy, wymiana doświadczeń, tworzenie warunków do rozwijania, promocji i sprzedaży produktów, stworzenie sieci KGW w powiecie płońskim.
Spotkanie otworzyła Pani Katarzyna Walat, animatorka mOWES, która zaprezentowała formy współpracy z tą organizacją. Uczestniczki spotkania, po przedstawieniu się, miały możliwość w kilku zdaniach zaprezentowania swoich KGW, czym się zajmują, jakie mają sukcesy i plany na najbliższą przyszłość. Następnie, poprzez platformę internetową, wystąpił online Pan Krzysztof Margol, Prezes Zarządu Nidzickiej Fundacji Rozwoju "Nida", który przybliżył uczestniczkom spotkania temat produktu lokalnego, sposobów jego wykreowania i promocji na przykładzie Wioski Garncarskiej w Kamionce k/Nidzicy.
Kolejnym punktem było przedstawienie możliwości współpracy z LGD – Przyjazne Mazowsze. Na ten temat a także o możliwościach pozyskiwania środków finansowych na realizację różnego rodzaju inicjatyw opowiedziała Pani Danuta Kucińska a Pani Agnieszka Matoblewska przedstawiła założenia i zasady przyznawania certyfikatu Marki Przyjazne Mazowsze.
Formy współpracy Powiatu Płońskiego z KGW z ramienia Starostwa Powiatowego w Płońsku przedstawiła Pani Katarzyna Ornarowicz.
Ostatnim punktem spotkania było zebranie pomysłów odnośnie współpracy z wymienionymi instytucjami i wykorzystania lokalnych zasobów.
Kolejne szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich już wkrótce.