Spotkanie ,,Cafe Senior" za nami

Ale to była energia, poznawanie się nawzajem opowiadanie o swoich działaniach, aktywnościach, sieciowanie.

Spotkanie Cafe Senior w starostwie.

Przy kawie i ciastku Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska i Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński rozmawiali o sprawach Seniorów, ich potrzebach i planach współpracy z Powiatem na przyszłość. Starostowie wręczyli zebranych przedstawicielom organizacji pozarządowych listy z podziękowaniami oraz drobne upominki. Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Curly Cale. Podczas spotkania swoją ofertę prezentowały również powiatowe instytucje Powiatowe takie jak Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku oraz Dom Pomocy Społecznej w Karolinowie.
W Starostwie mieliśmy możliwość gościć:
✳Stowarzyszenie ,,Amicus” Gminy Dzierzążnia
✴Stowarzyszenie na Rzecz Gminy Dzierzążnia
✳Stowarzyszenie na Rzecz Mieszkańców Naruszewa
✴Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi w Raciążu
✳Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Raciążu
✴Stowarzyszenie Seniorów, Emerytów i Rencistów w Raciążu
✳Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział Rejonowy w Płońsku
✴Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział Rejonowy w Naruszewie
✳Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Płońsku
✴Stowarzyszenie Zespół Ludowy Gminy Płońsk "Swada"
✳Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku
✴Dom Pomocy Społecznej w Karolinowie
✳Klub Biegacza Im. P. Sękowskiego w Płońsku
✴Klub Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciążu
✳Klub Seniora w Raciążu
✴Nauczycielski Klub Seniora w Raciążu
✳Uniwersytet  Trzeciego Wieku w Płońsku
✴Fundacja Na Rzecz Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej ,,Miód i Malina"
Ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa nasze możliwości co do liczby zaproszonych organizacji czy instytucji są ograniczone, ale na przyszłość planujemy większe spotkanie które pozwoli zaprosić i zintegrować przedstawicieli organizacji pozarządowych i Klubów Seniora z terenu  całego Powiatu Płońskiego.
To na pewno nie ostatnie takie spotkanie.
Powiat Płoński realizuje współpracę z organizacjami na różnych płaszczyznach m.in. poprzez szkolenia, ogłaszane konkursy granatowe czy bycie partnerem organizacji pozarządowych w realizowanych projektach.