Rocznica Powstania Styczniowego w Powiecie Płońskim

W Płońsku, w Raciążu i Chociszewie w minioną niedzielę (23 stycznia) uczczono pamięć o Powstańcach Styczniowych.

żołnierze z flagą stoją nad symbolicznym grobem poległych w Powstaniu Styczniowym.

Powiat Płoński na płońskich obchodach rocznicy wybuchu powstania narodowego z 1863 roku. Na zaproszenie Sebastian Milewski dowódcy Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk przedstawiciele samorządów powiatowego oraz miejskiego, delegacje szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedstawiciele stowarzyszeń i osoby prywatne oddali hołd Bohaterom.

Cmentarz, Przewodniczący rady Powiatu Plońskiego podaje żołnierzowi wiązankę patriotycznych kwiatów..jpg

Powiat Płoński reprezentował Dariusz Żelasko Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego, który złożył kwiaty na grobie poległych.

W uroczystościach raciąskich Powiat reprezentował Artur Adamski Członek Zarządu Powiatu Płońskiego, który razem z Burmistrzem Raciąża Mariuszem Godlewskim, radnymi Jerzym Lawendowskim, Andrzejem Karasiewiczem i Krzysztofem Dądalskim złożył kwiaty pod pomnikiem ku czci pomordowanym i poległym Polakom.

trzech mężczyzn ubranych na ciemno podchodzi złożyć kwiaty i znicz..jpg

W obchodach 159. Rocznicy Powstania Styczniowego w Chociszewie Pani Barbara Wdowiak jako Członek Zarządu Powiatu Płońskiego reprezentowała Powiat i złożyła kwiaty w hołdzie poległym.

Pięć osób stoi na śniegu. Środkowa kobieta trzyma kwiaty.jpg

W uroczystości brał udział również Dariusz Umięcki Radny Rady Powiatu Płońskiego, Tomasz Gmurczyk Przewodniczący Rady Rodziców SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chociszewie. Obecny był również Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą Marcin Gortat, Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Leonarda w Chociszewie ks.Marek Grzeszczak oraz członkowie Parafii.

Organizatorem wszystkich uroczystości była Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk.