Radni Powiatu Płońskiego wizytują mieszkania rodzinkowe

Wizyta robocza na ul. Sienkiewicza w Płońsku gdzie Powiat Płoński w ramach projektu przy wsparciu funduszy unijnych tworzy tzw. mieszkania rodzinkowe dla 14 dzieci i młodzieży z Domu Dziecka w Płońsku oraz dla 14 dzieci z placówki w Załuskach. Na wizytę wraz ze Starostą wybrali się radni powiatu płońskiego, dyrekcja płońskiego Domu Dziecka oraz przedstawiciele starostwa.

Ilustracja do artykułu Radni powiatu płońskiego, przedstawiciele Domu Dziecka i starostwa oglądają mieszkania rodzinkowe._01.jpg

Przygotowanie i wyposażenie mieszkań jest jednym z działań Projektu „Nasz Nowy Dom - Wspieranie rodzin zastępczych i pieczy zastępczej w powiecie płońskim” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Działanie 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej.
Poddziałanie 9.2.1 Zwiększenie dostępności usług społecznych.