Przekazanie samochodu dla PŚDS w Płońsku

Powiat Płoński zakupił samochód marki FORD Transit Custom z windą do przewozu osób niepełnosprawnych na potrzeby Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku. Wartość samochodu to 199 700,00 zł w tym dofinansowanie 105 000,00 zł ze środków PFRON i 94 700,00 zł z dotacji celowej z budżetu państwa.

Uczestnicy uroczystości przekazania samochodu dla Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy.

W myśl zasady ,,Nic o nas bez nas" konferansjerami na spotkaniu byli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku. Przywitali zebranych gości przekazali głos starostom oraz Pani Małgorzacie Kłos. Następnie Kanonik Zbigniew Sajewski dokonał poświęcenia pojazdu. Spotkanie nie mogło odbyć się bez przetestowania auta przez podopiecznych i Starostę.

W spotkaniu uczestniczyli:
- Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska
- Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński
- Ksiądz Kanonik Zbigniew Sajewski Proboszcz Parafii św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku
- Pani Agnieszka Piekarz - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
- Pani Małgorzata Kłos - Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku
- Przedstawiciele mediów
- Pracownicy Starostwa Powiatowego w Płońsku
- Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku.

"Mikołajki co prawda już za nami, ale zebraliśmy się tu aby przekazać dobre wieści. Powiat Płoński zakupił samochód z windą do przewozu osób niepełnosprawnych. Niemal od początku kadencji możemy obserwować jak rozwija się Środowiskowy DOM Samopomocy w Płońsku. Jak  ważny jest dla podopiecznych i ich rodzin. Mamy nadzieję że dzięki pozyskanemu przez Powiat autu teraz może być w pełni mobilny by realizować kolejne plany i marzenia podopiecznych placówki.”– informuje Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska.

"Bardzo nas cieszy ta inwestycja. Nasz Dom Samopomocy funkcjonuje 4 lata. Do tej pory rodzice, opiekunowie prawni sami musieli przywozić i przyprowadzać uczestników na zajęcia, co dla większości z nich było dużym utrudnieniem, zwłaszcza jeśli występowała wieloraka niepełnosprawność połączona z niepełnosprawnością ruchową. Otrzymane auto pozwoli nam już od nowego roku wdrożyć usługę transportową. Postaramy się pomóc rodzicom opiekunom i odciążyć ich w transporcie na zajęcia. Bus będzie pełnić również funkcję rekreacyjną. zgodnie z działalnością statutową uczestnicy będą wożeni autem na wycieczki i zajęcia poza placówką. Nowe auto posiada windę i dwa stanowiska na wózki inwalidzkie. Z tego miejsca pragnę podziękować Starostom, Zarządowi Powiatu Płońskiego, Arturowi Czaplińskiemu Radnemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego i wolontariuszowi naszej placówki za  pomoc, Pani Agnieszce Piekarz dyrektor PCPR w Płońsku oraz Pracownikom Starostwa Powiatowego w Płońsku, a szczególnie Referatowi Rozwoju Gospodarczego z Panią Katarzyną Koper Kierownik na czele za zaangażowanie w pozyskaniu środków na zakup auta. Jesteśmy przekonani, że samochód wspomoże organizację i codzienne funkcjonowanie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku." – dodaje Pani Małgorzata Kłos Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku.