Projekcje filmowe dla uczniów szkół powiatowych w ramach projektu „Razem bezpieczniej”

Wiedzę zdobywać można na wiele sposobów. Od 20 listopada rozpoczął się cykl projekcji filmowych w ramach projektu „Razem bezpieczniej”. Młodzież z naszych szkół powiatowych miała możliwość obejrzeć dwa filmy do wyboru: „Sala samobójców” lub " Mój piękny syn" w ramach projektu pn. „Przeciwdziałanie zjawiskom patologii wśród dzieci i młodzieży w Powiecie Płońskim” w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań : ,,Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” dofinansowanego przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

Ilustracja do artykułu seans filmowy dla mlodzieży.jpg

 

Główny bohater filmu "Sala samobójców" jest wrażliwym i nieco zagubionym nastolatkiem, synem zamożnych rodziców. Koledzy szkolni posądzają go o skłonności homoseksualne wyśmiewają go na portalach społecznościowych i odsuwają się od niego. Dominik, upokorzony, odmawia chodzenia do szkoły i przygotowywania się do matury. Na to nakładają się problemy z rodzicami, prawie ciągle nieobecnymi w domu. Wpadłszy w głęboką depresje, Dominik zamyka się w czterech ścianach swojego pokoju i przestaje w ogóle wychodzić z domu. Jednocześnie poprzez internet poznaje dziewczynę o imieniu Sylwia, fascynującą się śmiercią i samookaleczeniem, i nawiązuje z nią więź emocjonalną i intelektualną. Dominik z biegiem czasu traci kontakt ze światem rzeczywistym, coraz bardziej przynależąc do świata wirtualnego.

Film "Mój piękny syn" to obraz opisujący trudną relacji ojca z nastoletnim chlopakiem uzależnionym dosłownie od wszystkiego.

Powrót na początek strony