Prawie 3 miliony złotych dofinansowania dla Powiatu Płońskiego

W płockiej delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Powiat Płoński podpisał dziś z Adamem Struzikiem Marszałkiem Województwa Mazowieckiego, umowę na termomodernizację dwóch placówek edukacyjnych na kwotę prawie trzech milionów złotych.

Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska odbiera od Marszałka Województwa Mazowieckiego symboliczny czek na kwotę prawie 3 milionów złotych.

Dzięki funduszom unijnym możliwe będzie przeprowadzenie remontu budynku Zespołu Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Płońsku. W placówkach ocieplone zostaną ściany zewnętrzne, posadzki oraz dach, wymienione będą okna, drzwi zewnętrzne oraz oprawy oświetleniowe. Ponadto w obiektach zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, a dodatkowo w Centrum Kształcenia Zawodowego zmodernizowana będzie instalacja wentylacji i klimatyzacji.

Z ramienia Powiatu Płońskiego umowę podpisali: Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński, Krzysztof Wrzesiński Wicestarosta oraz Anetta Klimkiewicz Skarbnik Powiatu Płońskiego.

Tytuł projektu: Głęboka termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w powiecie płońskim

Beneficjent: Powiat Płoński

Całkowita wartość projektu: 5 938 822,94 zł