Powiatowy Konkurs Recytatorski "Podchody patriotyczne"

W piątek 3 czerwca o godz. 10.00 w Zespole Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku odbyła się ósma edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Podchody patriotyczne".

Uczestnicy konkursu i organizatorzy stoją razem na scenie.

W konkursie wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu płońskiego, w sumie 29 osób. Uczestnicy konkursu prezentowali poezję patriotyczną. Oceniane były interpretacja tekstu, intonacja wypowiedzi i ogólny wyraz artystyczny.  W jury konkursu zasiadały: Pani Renata Grabowska, Pani Katarzyna Szymańska, Pani Katarzyna Ornarowicz. Konkurs otworzyły: Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku Bożena Dzitowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku Ewa Głuchowska. Starostwo Powiatowe w Płońsku było jednym z fundatorów nagród w konkursie.

Nagrodzeni w kategorii szkół podstawowych:
I miejsce - Kinga Kajtaniak („Hej, chłopcy” Kinga Kraheiska), SP w Sochocinie,
II miejsce -  Natalia Dana („Ta ostatnia wrześniowa niedziela” autor nieznany), SP w Sochocinie,
III miejsce - Kacper Kaliszewski („Kołysanka” Czesław Miłosz), SP w Sochocinie .
Wyróżnienie: Magda Białołęcka z SP nr 3 w Płońsku („Śmierć pułkownika” Adam Mickiewicz).

Nagrodzeni w kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce - Wiktoria Wachocka  („W moim domu” Jonasz Kofta) ZS nr 1 w Płońsku,
II miejsce - Patrycja Leszczyńska („Ballady romanse” Władysław Broniewski) ZS nr 2 w Płońsku,
III miejsce - Karolina Górnicka  („Reduta Ordona” Adam Mickiewicz), ZS nr 2 w Płońsku.
Wyróżnienie  - Kinga Jasińska („Elegia o chłopcu polskim” Krzysztof Kamil Baczyński), ZS nr 2 w Płońsku.

Serdecznie gratulujemy!