Powiatowe przewozy pasażerskie

Od lipca br. Powiat Płoński organizuje powiatowe przewozy pasażerskie. Przez cały ten okres rozkład jazdy był dostosowywany do potrzeb pasażerów, które były i są zgłaszane bezpośrednio do powiatowego przewoźnika, czyli firmy HM TRANS w Płońsku oraz do wydziału komunikacji i transportu starostwa. 3 grudnia rozkład jazdy autobusów zmienił się ponownie. Część kursów zostało bez zmian, a na niektórych liniach kursy zostały zwiększone lub zmienione.

Ilustracja do artykułu Oznakowanie busa powaitowych przewozów pasażerskich.JPG

Jak zapewnia Jarosław Bielicki - menedżer przewozów powiatowych z HM Trans, właściwie z żadnych kursów nie zrezygnowano. Są jednak pewne problemy.

Mimo, że autobusy są oznakowane tabliczkami z herbem powiatu i logo HM Trans oraz nazwą linii, to pasażerowie nie są pewni czy wsiadają do odpowiedniego autobusu – informuje p. Bielicki. W związku z tym na dworcu kierowcy starają się czekać dłużej, a nawet wychodzą z autobusów i informują przebywających tam pasażerów dokąd jadą. Na przystankach przelotowych, jeśli jest taki problem, prosimy pasażerów ewentualnie o zapytanie kierowcy o kierunek jady. Jednakże jeszcze raz przypominamy, że każdy autobus jest oznakowany. Kolejnym problemem jest to, że na niektórych liniach kursują autobusy, a na niektórych busy. Jest to uzależnione od natężenia ruchu pasażerskiego. Prosimy zatem wziąć to pod uwagę. Co do ostatnich zmian w rozkładzie jazdy, to w każdym pojeździe były wywieszone informacje o tych zmianach, a także kierowcy starali się o nich informować. Cały czas przyjmujemy uwagi co do rozkładu jazdy pod nr telefonu naszej infolinii  577 555 066 w godz. 8.00-16.00 w dni robocze - podsumowuje p. Bielicki.

Naszym priorytetem jest punktualność i rzetelność przewozów – mówi naczelnik wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Piotr Kosiorek. Są jeszcze niedociągnięcia w tym zakresie, nad którymi intensywnie pracujemy. Prosimy zatem, wszystkich pasażerów o wyrozumiałość oraz dokładne sprawdzanie rozkładu jazdy i legendy do niego. Cały czas pracujemy nad tym, aby rozkład jazdy odpowiadał potrzebom pasażerów. Myślimy też o obniżeniu cen biletów oraz wprowadzeniu udogodnień takich, jak np. bilety strefowe – dodaje naczelnik Kosiorek.

Przypominamy, że na stronie powiatu www.powiat-plonski.pl znajduje się rozkład jazdy, a także osoby zainteresowane mogą znaleźć intersujący je kurs w wyszukiwarce: http://www.autobusowyrozkladjazdy.pl/, która została udostępniona przez Polską Izbę Gospodarczą Transportu Samochodowego i Spedycji.

Powrót na początek strony