Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

27 maja w Płońsku odbywały się strażackie uroczystości z okazji Dnia Strażaka i jubileuszu 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy stoją w szeregu ze sztandarem.

Wśród zaproszonych gości był m.in. poseł Maciej Wąsik oraz komendant główny PSP - gen. bryg. Andrzej Bartkowiak. Powiat Płoński reprezentowali: Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński, Dariusz Żelasko Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego, Krzysztof Wrzesiński Wicestarosta oraz Jacek Ryziński Radny Rady Powiatu Płońskiego.

Za służbę i poświęcenie druhowie OSP z powiatu płońskiego oraz Państwowej Straży Pożarnej otrzymali awanse na wyższe stopnie, medale i wyróżnienia, a jednostka Państwowej Straży Pożarnej zyskała nowy specjalistyczny wóz ratowniczo-gaśniczy o wartości blisko 1,3 miliona złotych.

Wyróżnieni:
Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczony został st. ogn. Mariusz Kujawski
Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczony został asp. Jacek Maliszewski
Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej odznaczony został mł. bryg. Robert Kujawski
Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej odznaczony został asp. Konrad Kiełczykowski
Dyplomem 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej wyróżniony został mł. bryg. Robert Kujawski.

Pamiątkowe medale odebrali:
- Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego
- Krzysztof Wrzesiński Wicestarosta Płoński
- Artur Czachowski Komendant Powiatowy KP PSP w Płońsku
- Stefan Pawłowski Szef Biura Poselskiego Macieja Wąsika
- Artur Czapliński Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Nie zapomniano też o druhach-seniorach, którzy w symboliczny sposób nagrodzeni zostali przez ministra Maciej Wąsik, sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.