Powiatowa Otwarta Strefa Aktywności w Parku przy Szpitalu już otwarta.

Dnia 8 października Komisja dokonała odbioru inwestycji: ,,Budowa Powiatowej Otwartej Strefy Aktywności w Płońsku”. Całkowita wartość projektu to 61 127 złotych, z czego Powiat Płoński współfinansował zadanie w kwocie 36 127 złotych.

Ilustracja do artykułu DSC_0755.JPG

Projekt został złożony przez Powiat Płoński, a zadanie zostało dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 25 000 złotych, którego dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W skład Komisji weszli: Izabela Koper – Przewodnicząca Komisji, Piotr Mroczkowski – Zastępca Przewodniczącego Komisji, Franciszek Makowski – Zastępca Dyrektora SPZ ZOZ ds. administracyjno-gospodarczych, Paweł Sawicki – Przedstawiciel Wykonawcy, Jarosław Rachocki – Kierownik budowy, przy udziale Krzysztofa Paluszyńskiego – Projektanta. Na spotkaniu obecny był również dyrektor szpitala Paweł Obermeyer.

Siłownia zewnętrzna składa się z następujących elementów:

• Wyciąg i krzesełko,
  • Biegacz i Orbitrek,
  • Prasa nożna i Wioślarz,
  • Stepper i Twister,
  • Rower i ławka,
  • Wyciąg górny i Surfer.

Ponadto w ramach strefy relaksu znajdują się:

• Stół do gry w warcaby, szachy i w chińczyka wraz z ławkami,
  • Zabawka edukacyjna – dla dzieci : „Kółko czy krzyżyk”,
  • Infrastruktura dodatkowa: 4 Ławki mocowane na stałe do podłoża oraz kosz na śmieci.

,,Uznaliśmy (zarząd powiatu i dyrektor SPZZOZ), że park przy szpitalu to dobre miejsce na siłownię plenerową. To zaproszenie do aktywności fizycznej dla zdrowych, chorych, cukrzyków, lekarzy, sanitariuszy, gości, pracowników sąsiednich instytucji. Może tu przyjść każdy bo teren jest ogólnodostępny. Zapraszamy do korzystania z tej infrastruktury”. – informuje Elżbieta Wiśniewska.