Powiat przygotowuje się do naboru do szkół średnich

18 lutego starosta Elżbieta Wiśniewska spotkała się z dyrektorami szkół średnich prowadzonych przez Powiat Płoński. Spotkanie odbyło się w związku z podwójnym naborem do klas pierwszych w roku szkolnym 2019/2020.

Ilustracja do artykułu DSC_0447.JPG

W tym roku w naszym powiecie naukę ukończy 921 gimnazjalistów i 874 ósmoklasistów. Rekrutacja do szkół średnich odbywać się będzie drogą elektroniczną. Pierwszy etap będzie trwał od 13 do 20 maja. Polega on na złożeniu wniosku o przyjęcie do preferowanej klasy w wybranej szkole. W tym celu młodzież musi się zalogować w systemie NABÓR. Kolejne etapy rekrutacji odbędą się po 21 czerwca,czyli po dostarczeniu przez uczniów kopii świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty i egzaminu gimnazjalnego. Rekrutacja zakończy się 25 lipca ogłoszeniem list przyjętych.W naszym powiecie planuje się utworzyć 56 oddziałów klas pierwszych liceów, techników i klas branżowych (zawodowych), z czego 29 dla gimnazjalistów i 27 dla ósmoklasistów. O pełnej ofercie oraz dniach otwartych w: ZSO w Płońsku, ZS Nr 1 w Płońsku, ZS Nr 2 w Płońsku, ZS w Czerwińsku i ZS w Raciążu poinformujemy w najbliższym czasie.