Powiat Płoński pozyskał 260 013,00 zł na realizację zadań w ramach konkursu „Cyfrowy Powiat”

Zakup sprzętu komputerowego oraz oprogramowania biurowego i antywirusowego, zakup serwerów dla szkół, szkolenia dla urzędników – to tylko niektóre z działań jakie Powiat Płoński będzie mógł zrealizować dzięki pozyskanym środkom unijnym.

Grafika przedstawia mapę polski z informacją o dofinansowaniu dla powiatu płońskiego.

Celem projektu jest zwiększenie potencjału cyfrowego Starostwa Powiatowego w Płońsku oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa systemom teleinformatycznym.
Poszczególne działania projektu realizowane będą w ramach trzech obszarów:
- Cyfryzacji biur, jednostek publicznych, jednostek podległych i nadzorowanych;
- Edukacji cyfrowej;
- Zapewnienia cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.
Termin realizacji 12 miesięcy.
Założeniem realizacji niniejszego grantu jest zakup sprzętu i oprogramowania w celu cyfryzacji biur jednostki publicznej jaką jest Powiat Płoński oraz realizacji pracy zdalnej, zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych oraz edukacja cyfrowa i w zakresie cyberbezpieczeństwa urzędników, w celu realizacji usług publicznych na drodze teleinformatycznej.