Powiat Płoński otrzymał 1 097 000,00 zł na działania na rzecz integracji społecznej cudzoziemców legalnie przebywających w powiecie płońskim

W ramach naboru wniosków w ramach konkursu "Razem Możemy Więcej. Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2023” ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

dofinansowano ze środków państwowego funduszu celowego

Beneficjent: Powiat Płoński Tytuł zadania: #Slava Ukraini - działania na rzecz integracji społecznej cudzoziemców legalnie przebywających w powiecie płońskim Dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Celowego – Rezerwy Funduszu Pacy Integracja cudzoziemców w społeczeństwie w ramach Konkursu „Razem możemy więcej”.

Dofinansowanie: 1.097.000,00 zł

Całkowita wartość: 1.097.000,00 zł

Cel programu: integracja i aktywność społeczna cudzoziemców legalnie przebywających w Polsce – ze szczególnym uwzględnieniem grupy cudzoziemców, którzy przyjechali do Polski z państw znajdujących się w sytuacji kryzysowej, np. związanej z prowadzonymi na ich terenie działaniami zbrojnymi (w tym na Ukrainie). W ramach zadania realizowane będą m.in. działania tj.:

- Utworzenie punktów doradczych „Centrum Informacji i Wsparcia Uchodźców” Utworzenie punktów wsparcia „Centrum wolontariatu i aktywizacji społecznej”

- Usługa wsparcia cudzoziemców przez Asystenta Integracyjnego

- Usługa wsparcia cudzoziemców przez Asystentów międzykulturowych w szkołach Kursy języka polskiego

- Wsparcie językowe poprzez świadczenie usług tłumaczenia (polsko – ukraińskiego) Zapewnienie pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej

- Specjalistyczne wsparcie dla małoletnich cudzoziemców

- Działania: integrujące w społeczeństwie, umożliwiające poznanie regionu, tradycji i zwyczajów (wycieczki, warsztaty, zajęcia, wydarzenia kulturalne i sportowe).