Ponad 14,5 mln złotych z Polskiego Ładu dla Powiatu Płońskiego

Powiat Płoński otrzymał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja 2 na inwestycje drogowe.

""

Powiat Płoński otrzymał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja 2 na następujące inwestycje drogowe:

- Remont drogi powiatowej Joniec - Sochocin, odcinek długości ok. 1,0 km
- Remont drogi powiatowej Ilinek - Kucice - Bulkowo - Bodzanów, odcinek długości ok. 1,0 km
- Remont drogi powiatowej Załuski - Koryciska - Wilamy, odcinek długości ok. 1,0 km
- Przebudowa drogi powiatowej Płońsk - Raciąż - ul. Warszawska w Raciążu, odcinek długości ok. 650 metrów
- Przebudowa mostu na rzece Łydyni wraz z dojazdami w ciągu drogi powiatowej Sochocin - Konradowo - Malużyn, odcinek długości ok. 5,5 km
- Przebudowa drogi Przybojewo - Pieścidła - Krysk - Postróże wraz z odwodnieniem, odcinek długości ok. 945 metrów

Serdecznie dziękujemy Sekratarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Panu Maciej Wąsik za wsparcie przy pozyskiwanie funduszy na ważne powiatowe inwestycje.

,,Cieszę się z otrzymanego rządowego dofinansowania w wysokości ponad 14 milionów 600 tysięcy złotych. Złożyliśmy 2 wnioski w zakresie poprawy infrastruktury drogowej i na oba te wnioski otrzymaliśmy pełne dofinansowanie. Wartość inwestycji drogowych to 15 milionów 400 tysięcy złotych. Na terenie Gminy i Miasta Sochocin będzie remontowany odcinek drogi w kierunku Malużyna. W ocenie mieszkańców to inwestycja oczekiwania i strategicznie kluczowa. Remontowany będzie również odcinek drogi w miejscowości Królewo oraz ulica Warszawska w Raciążu. Ponadto w ramach jednego wniosku, dotyczącego przebudowy drogi na terenie gminy Naruszewo i Gminy Miasta Czerwińsk nad Wisłą, zostanie przebudowany kolejny odcinek drogi powiatowej. Złożyliśmy również drugi wniosek na remonty i będą one wykonane w Gminie Joniec, Gminie Dzierzążnia oraz w Gminie Załuski. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować za wkład merytoryczny Pracowników Starostwa, ale również składam podziękowania dla Ministra Macieja Wąsika za lobbowanie za tymi potrzebami zgłaszanymi nam przez mieszkańców powiatu płońskiego.” –informuje Krzysztof Wrzesiński Wicestarosta Płoński.