Podpisanie umów na rozbudowę drogi powiatowej Lisewo – Ślepowrony – Kołoząb oraz drogi powiatowej Grodziec – Goławin – Miączynek

Remont i przebudowa na drogach powiatu płońskiego

Umowy na dwa zadania drogowe zostały podpisane.

Rozbudowa drogi powiatowej Lisewo – Ślepowrony – Kołoząb, od miejscowości Ślepowrony do miejscowości Pruszkowo, w ramach której zostanie wykonana:
▪️ jezdnia z betonu asfaltowego szerokości 6 m,
▪️ zjazdy z kruszywa łamanego,
▪️ pobocza z kruszywa łamanego szerokości 1 m,
▪️ oznakowanie pionowe.
Dodatkowo roboty ziemne, wykonanie lokalnych poszerzeń, wykonanie podbudowy, budowa odwodnienia (przepusty, rowy).
Wartość zadania wynosi 3.445.216,72 zł, z czego dofinansowanie w 70% pochodzi ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Remont drogi powiatowej Grodziec – Goławin – Miączynek, od miejscowości Grodziec do miejscowości Kuchary Skotniki, planowane jest wykonanie:
▪️ nowej nawierzchni bitumicznej
▪️ poboczy z kruszywa łamanego
▪️ odtworzenie istniejących rowów
Wartość zadania wynosi 1.182.585,96, z czego dofinansowanie w 70% pochodzi ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wykonawcą inwestycji będzie firma DROG-BET Marcin Głuchowski. Inwestycje drogowe zostaną zrealizowane w 2024 r.