Płońscy strażacy z nowymi ubraniami bojowymi

Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska oficjalnie przekazała Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku nowe komplety ubrań specjalistycznych typu NOMEX. Nowe ubrania są w jasnych kolorach. Inny niż dotychczasowy kolor podyktowany jest przede wszystkim względami bezpieczeństwa - jaskrawe, żółte stroje są dużo bardziej widoczne podczas nocnych akcji, a także w zadymieniu niż dotychczasowe ciemne ubiory.

Ilustracja do artykułu Przekazanie przez Starostę ubrań strażackich dofinansowanych przez powiat.jpg

- Do końca przyszłego roku planujemy zakończyć wymianę wszystkich ubrań – powiedział st. bryg. mgr inż. Dariusz Brzeziński Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku.
Łączna kwota przekazanych dziś (dnia 26.11.2019 r.) ubrań wyniosła 34200 zł, z czego 4200 zł zostało dofinansowane przez Powiat, pozostała kwota (30 tys.) pochodzi ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Oprócz ubrań, zaprezentowany został także fantom (ważąca ok 80 kg lalka do ćwiczeń) zakupiony ze środków podarowanych straży przez powiat płoński z okazji otwarcia nowej siedziby. Wcześniej PSP posiadała lalkę wystruganą z drewna, stąd pomysł starosty, żeby kupić strażakom profesjonalny fantom szkoleniowy do ćwiczeń. Na ten cel powiat przeznaczył 10 tys. zł.