Pismo Starosty Płońskiego i Wicestarosty do Burmistrza Miasta Płońsk

Elżbieta Wiśniewska - Starosta Powiatu Płońskiego oraz Krzysztof Wrzesiński - Wicestarosta Powiatu Płońskiego wystąpili dziś z pismem do Pana Andrzeja Pietrasika Burmistrza Miasta Płońsk z propozycją wyznaczenia terminu spotkania i znalezienia wspólnego, pozytywnego rozwiązania dla zapewnienia mieszkańcom miasta Płońsk oraz mieszkańcom powiatu lodowiska w sezonie 2021/2022. W piśmie Starosta i Wicestarosta podtrzymują swoją deklarację dotyczącą chęci współpracy i możliwości sfinansowania kosztów energii elektrycznej oraz liczą na przekazanie informacji z oszacowanymi kosztami energii.

Pismo do Burmistrza Miasta Płońsk w sprawie lodowiska_01.jpg

Treść pisma poniżej:

Płońsk, 09.12.2021r.

OP.0121.4.28.2021

Sz. P.

Andrzej Pietrasik

Burmistrz Miasta Płońsk

W odpowiedzi na pismo WO.KANC.0631.440.2021 i w nawiązaniu do pisma FN.3040.38.2021, prosimy o  spotkanie w sprawie uruchomienia i współfinansowania przez powiat płoński lodowiska miejskiego w sezonie 2021/2022, gdyż wiąże się to z koniecznością wprowadzenia autopoprawki do projektu Budżetu Powiatu Płońskiego na 2022r.

Podtrzymujemy deklarację sfinansowania kosztów energii elektrycznej potrzebnej do funkcjonowania lodowiska i ponownie prosimy o oszacowanie kosztów tejże energii, gdyż na Sesji Rady Powiatu Płońskiego planowanej na 15 grudnia 2021r. chcielibyśmy – w przypadku przyjęcia naszej pomocy przez Miasto Płońsk – zabezpieczyć środki na ten cel, stąd prosimy o  niezwłoczne wyznaczenie terminu spotkania.

Mamy nadzieję na pozytywny obrót sprawy, gdyż mieszkańcy miasta i powiatu na to liczą i czekają.

Do wiadomości:

1. Przewodniczący Rady Miasta Płońsk.
  2. Radni Rady Miasta Płońsk.
  3. Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego.
  4. Radni Rady Powiatu Płońskiego.